Tempra 2.0 16v alınır mı?

MeyMoy53

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Konu başlığından da anlaşıldığı üzere sizlere sormak istediğim şey 2023 Türkiye'sinde hala tempra 2.0 16v CAT alınır mı?

İlk arabam olarak 2000 model şahin 1.6 IE vardı bende kendisini 2 hafta önce sattım. Bildiğiniz gibi 1.6 motor tempra motoru olduğu için kendisiyle haşır neşirim o yüzden de tempranın 1.6 motorlusunu almam sonuçta aynı motor.

Eli yüzü düzgün kuş serilerine 160-170k istenilen yerde tempraların piyasasının az olması özellikle 2.0 motorluları; fiyatlarını uygun kılıyor 150'ye 2.0 bulabiliyoruz. Bol bol uzun yol yapacağım için de zaten 2.0 16v tercihimdir. Bu klasik konsolu adamı üzüyor muhabbetleri çok önemli değil benim için onlar halledilir ama motor olarak bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdi arabayı alacağız almasına da satmasına da satabilelim oğlumuz olmasın sonra 😁.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Konu başlığından da anlaşıldığı üzere sizlere sormak istediğim şey 2023 Türkiye'sinde hala tempra 2.0 16v CAT alınır mı?

İlk arabam olarak 2000 model şahin 1.6 IE vardı bende kendisini 2 hafta önce sattım. Bildiğiniz gibi 1.6 motor tempra motoru olduğu için kendisiyle haşır neşirim o yüzden de tempranın 1.6 motorlusunu almam sonuçta aynı motor.

Eli yüzü düzgün kuş serilerine 160-170k istenilen yerde tempraların piyasasının az olması özellikle 2.0 motorluları; fiyatlarını uygun kılıyor 150'ye 2.0 bulabiliyoruz. Bol bol uzun yol yapacağım için de zaten 2.0 16v tercihimdir. Bu klasik konsolu adamı üzüyor muhabbetleri çok önemli değil benim için onlar halledilir ama motor olarak bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdi arabayı alacağız almasına da satmasına da satabilelim oğlumuz olmasın sonra 😁.

Motorları çok güzel seri ama çok yakıyor ve ustası parçası bulunmayan bir araç alırken ona göre temiz araçlara bak

CAT motor oynamaya biraz müsait bir motor, güç konusunda çok bir şey beklememek lazım çünkü verimsiz bir motor.

Satılma konusuna gelirsek satılması zor olabilir, 1.4 / 1.6 araçlar seviliyor.

Kuş serisi tempradan daha iyi bence, tempra yürüyen buzdolabı gibi.

CAT motor oynamaya biraz müsait bir motor, güç konusunda çok bir şey beklememek lazım çünkü verimsiz bir motor.

Satılma konusuna gelirsek satılması zor olabilir, 1.4 / 1.6 araçlar seviliyor.

Kuş serisi tempradan daha iyi bence, tempra yürüyen buzdolabı gibi.
0-100 ü 8.6 hocam 240-260 deviren bir araç verimsiz olduğunu düşünmüyorum. Kuş serisi sürdüm 1 yıla yakın. Ben aracı aldığımda motoru sıfır yapılmıştı motor mekanik olarak üzmüyordu da elektrik tesisatı olarak yordu beni. 1 ayda 7-8 kere elektrikçiye gidiyordum. Nemden dolayı sinyallerim hep oksitlenip bozuluyordu ve ie beyinliydi zaten yaptığım en büyük hata da ie şahin almaktı ie nin açtığı sorunları ie sürenler bilir 🥹 Rize'de konakladığımdan arabanın çürümesi de ayrı bir baş ağrısıydı.
Motorları çok güzel seri ama çok yakıyor ve ustası parçası bulunmayan bir araç alırken ona göre temiz araçlara bak
yakıtını beslememde sorun yok hocam 2.0 motor sonuçta. Ustası da bulunuyor oturduğum yerde.

2000 motorlusu çok yakıyor. Yani aşırı fazla yakıyor. Tır sürer gibi yakıyor. Ona göre :D Çorum'da buldum alacaktım vazgeçtim.

2000 motorlusu çok yakıyor. Yani aşırı fazla yakıyor. Tır sürer gibi yakıyor. Ona göre :D Çorum'da buldum alacaktım vazgeçtim.
Korkuttunuz hocam 😀 Ne kadar yakıyor olabilir? Çok dediğimiz şehir içi 12-13 litre mi?
İnternette çok eski konular vardı ne kadar yaktıklarıyla ilgili 8-9 yakıyormuş uzun yolda yani bilmiyorum net bir bilgim yok maalesef...

Korkuttunuz hocam 😀 Ne kadar yakıyor olabilir? Çok dediğimiz şehir içi 12-13 litre mi?
İnternette çok eski konular vardı ne kadar yaktıklarıyla ilgili 8-9 yakıyormuş uzun yolda yani bilmiyorum net bir bilgim yok maalesef...
Hiç sürmedim ancak şuana kadar yakıt işlerini noktasına kadar bilen hesaplayan biri olarak şunu söyleyebilirim. O aracın şehiriçi ortalaması 12-13 litre civarıdır. Uzun yolda son vites 3.000 devirde 7 litrenin üstünü yakmayacağınada eminim. Uzun yolda 8-9 yakması imkansız. Sabit 150-160 gitmeniz lazım onu yakması için.

Satış konusuna gelecek olursak ben bu algıları hiç bir zaman anlamadım anlayamadım. Yıllardır her araba satılır yeterki doğru fiyat yazılsın tezimi bu sene çok yakın olduğum kuzenimin al-sat işine girmesiyle çok daha net görmüş oldum.

Airbagleri patlak arabayı ilana koyduğu günün akşamında sattı. Forumlara sorsan o araba alınmaz elinde kalır aylarca satamazsın derler.
Tavan dahil komple boyalı passatı ilana koyduk adam aradı abi ilandan kaldır geliyorum diye aynı gün satıldı.
Şasi podye işlemli ön 3 parça değişen bmw 316i ilana koyduktan 3 gün sonra satıldı.
2015 puntoyu 2 haftada zor sattı mesela. Sadece sol arka çamurluk lokal boyalı harici hatasızdı.

Bizim millet aracın hakkının 20-30 üstünü yazıyor. Sonra satılmadı günlerce bekledim diyor. Diğer millette biz sana demiştik o araç satılmaz elinde kalır diye vs. diyor.

Ederini yazarsan her aracı her şekilde satarsın. Yani elinde kalma konusu düşüneceğin son şey olmalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı