Tenda V1200 vs TP-Link Archer VR1200

VNexustR

Decapat
Tenda V1200 mü? TP-Link Archer VR1200 mü? Neden? Modem arayüzünde kısıtlamada olmayıp, her türlü ayarı değiştirilmem önemli. Yorumlarınızı merak ediyorum, teşekkürler.

+Tenda: Chipset olarak "Broadcom" kullanıyor.
+TP-Link: Chipset olarak "Mediatek (MTK)" kullanıyor.

+Tenda: 4 harici anteni mevcut.
+TP-Link: Dahili anteni mevcut. Harici anteni yok.

+Tenda: LAN ağlarına "Fast Ethernet (100 Mbps)" destek sağlıyor.
+TP-Link: LAN ağlarına "Gigabayt Ethernet (1000 Mbps)" destek sağlıyor.

+Tenda: 3 adet "LAN Port" girişi var.
+TP-Link: 4 adet "LAN Port" girişi var.

+Tenda: USB girişi mevcut.
+TP-Link: USB girişi yok.

+Tenda: WLAN ağlarına "Gigabayt Ethernet (1000 Mbps)" destek sağlıyor.
+TP-Link: WLAN ağlarına "Gigabayt Ethernet (1000 Mbps)" destek sağlıyor.

Karşılaştırma: https://www.epey.com/modem-ve-ag/karsilastir/138894-219127/tp-link-archer-vr1200_tenda-v1200/

+Tenda: 314,17 TL.
+TP-Link: 341,39 TL.

Peki CMD ile TelNet üstünden yada modem içeriğinden "Interleaver Depth (Serpiştirici Derinliği)" ayarını değiştirebiliyor muyuz? Fast Path: 0 - Interleaver: 1 - Slow Path: 2 gibi...

Ayrıca en özgür modem arayüzü hangisi. Görüntüsü önemli değil. Sadece benim erişim imkanım hangisinde daha fazla?

Tekrar bir ayrı sebebe gelirsek Tenda kullanan kullanıcıların ısı testleri vb araştırdım. Tenda modemde 70-80 derecelik bir ısınma sizce normal mi?

Ben sadece Tenda daha iyi yada TP-Link daha iyi diye yorum beklemiyorum. Gerçekten bilginiz varsa ve beni bu konularda aydınlatabilecek birisi varsa sevinirim.

TelNet'ten kastım aşağıda ki resimde ki gibidir;

örnek.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı