TEOG'a girmiş kişilerden tavsiye ricası

TEOG İÇİN

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu yıl 8. sınıfa geçtim ve Teog'a gireceğim. Geçen yıl Teog'a girmiş ve bu yıl liselere kayıt olacak kişiler tavsiyeler verebilirler mi?(Teog için de) Aynı zamanda Teog yerleştirme punları ve 6-7-8.sınıf ortalamalarıyla hangi okula geçtiğiniz hakkında bilgilendirir misiniz? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bu sene TEOG sınavına girmiştim. Sınavda zor sormamışlardı. Size önerim ise derslerinize çalışmak ve kitap okumanızdır. Okullar açıldığı zaman bilgisayar veya internete fazla girmeyin.

Bende bu sene TEOG sınavına girmiştim. Sınavda zor sormamışlardı. Size önerim ise derslerinize çalışmak ve kitap okumanızdır. Okullar açıldığı zaman bilgisayar veya internete fazla girmeyin.
Katılıyorum ve tavsiyem kızlarla da fazla alakanız olmasın. Benim bu yüzden çok canım yandı.

Merhaba!
Ben de teoga girdim. Öncelikle ilk tavsiyem telefondan uzak dur. 470-480 alabilecek seviyedeyken 460 aldım. Sınav zor değildi, eğer günlük 100-150 soru çözersen ve konulara hakim olursan ful bile çıkarabilirsin. Dershaneler kapanmadı, ordan da faydalan derim. Teoga bir ay kala tonguç akademiden faydalanmıştım,keşke daha önce faydalansaydım diyorum. İlk dönem hep daha kolaydır. Özellikle ilk gün (türkce/matematik/din) ful çek. Çok işine yarar. Ve ikinci günde en fazla her dersten iki yanlış yapmayı hedefle. İkinci dönem konular artacak. Tavsiyem anafen yayınlarını kullanman. 4 ders içinde soru bankası ve konu anlatımlı ayrı ayrı kitap al. 200 lira bile tutmayacaktır. Cok da faydası olur. İlk teoga ve ikinci teoga iki hafta kala güvender veya körfez denemelerinden faydalanabilirsin. İnkılaptan ve fenin sözel kısımlarından kendine konu özetleri hazırla. Telefonla çok haşır neşir olma. Emin ol temelin iyiyse ful bile çekersin. 6.sınıf 93 7.sınıf 87 8.sınıf 97ydi benim. Bol şanslar, bol kitap oku. Türkçe hep okuduğunu anlama :)

Tavsiyem konulara hakimsen ve azıcık bile ders çalışıyorsan soruları dikkatli okuman. Zor sorulmuyor ancak dikkatimizi sınıyorlar. Kolay bir soru çıksa bile soruyu yavaş oku. Dikkatli ol. Zamanın bol. Her ders için 40 dakika var. Heyecanla tüm soruları hızlı okuyup kontrol etmezsen dikkatsizlik hataları yapabilirsin. Ben ilk sınavda boştan yere 4 matematik sorusu verdim. Pişmanım. Çünkü o soruların hepsini dikkatli okusam full çekebilirdim. İkinci teogta durumu düzelttim ve 457 puan aldım. İlk sınavda matematiğim full olsaydı, şimdi 470 puanım net olurdu diye düşünüyorum. Bu yüzden soruları çok dikkatli oku. Defalarca kontrol et. Çünkü konudan azıcık bil anlasan en azından bildiğin yerden yanlış yapmadığın için üzülmezsin. Başarılar diliyorum.

Merhaba!
Ben de teoga girdim. Öncelikle ilk tavsiyem telefondan uzak dur. 470-480 alabilecek seviyedeyken 460 aldım. Sınav zor değildi, eğer günlük 100-150 soru çözersen ve konulara hakim olursan ful bile çıkarabilirsin. Dershaneler kapanmadı, ordan da faydalan derim. Teoga bir ay kala tonguç akademiden faydalanmıştım,keşke daha önce faydalansaydım diyorum. İlk dönem hep daha kolaydır. Özellikle ilk gün (türkce/matematik/din) ful çek. Çok işine yarar. Ve ikinci günde en fazla her dersten iki yanlış yapmayı hedefle. İkinci dönem konular artacak. Tavsiyem anafen yayınlarını kullanman. 4 ders içinde soru bankası ve konu anlatımlı ayrı ayrı kitap al. 200 lira bile tutmayacaktır. Cok da faydası olur. İlk teoga ve ikinci teoga iki hafta kala güvender veya körfez denemelerinden faydalanabilirsin. İnkılaptan ve fenin sözel kısımlarından kendine konu özetleri hazırla. Telefonla çok haşır neşir olma. Emin ol temelin iyiyse ful bile çekersin. 6.sınıf 93 7.sınıf 87 8.sınıf 97ydi benim. Bol şanslar, bol kitap oku. Türkçe hep okuduğunu anlama :)

Yeni sistemde teog öğrencilerine dershane yok hocam.Bende bu sene girdim her dersten 2-3 tane zor soru soruyorlar onlarıda genellikle mantığa dayalı yapıyorlar.

:)Bu yıl için dershanelerin kapatılması değil yalnızca isimlerinin değiştirileceği hakkında söylemler var. Dersi derste anlayabilen bir yapım var ancak tekrar etmeme gibi bir alışkanlığım var ama umuyorum ki bu yıl her şey daha yerli yerinde olacak. 6 sınıf ortalamam 94, 7.sınıf ortalamam 97 ve 8. sınıfı da güzel bir ortalamayla bitirip Teog` dan da iyi bir sonuç elde edersem sizce fen lisesine gidebilme şansım olur mu? Aynı zamanda 8.sınıfta Teog için nelere ağırlık verilmeli? Bir düzen için mutlaka program yapmamı önerir misiniz? Umarım sorularıma cevap verirsiniz. Tekrardan teşekkür ederim.

Çalışmak dışında seçeneğin yok. Ben çalışmadan, yatarak girdim. 346 aldım. 400 üstüne çıkmak zor bile olmayacaktır. Bize zor sorulmamıştı. Benim gibi yapma. Otur çalış.

Kardeşim hiç çalışma, lise 10.sınıfta başlarsın. Lys istediğin bölümde 420 430 civarı alırsın. Daha ötesi zaten 470 ile başlayan üniversiteler. 10.sınıfa kadar takıl. Zaten sallasan 400 alınıcak basitlikte bir sınav. Olmadı başka liseye nakil olursun. 9.sınıfta 420 ile alan liseler 300 ile alıyor 10.sınıfta. 10.sınıfa kadar hayatını yaşa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı