TEOG'a son 1 gün ve Eksiklerim Var

Türkçe 2 , Matematik 3 , İnkılap 2 yanlış var. Nasıl 2 yanlış yaptınız ? Helal olsun. Geçmiş olsun arkadaşlar.

Türkçe 1 , Matematik 3 ve Din Kültürü full gibi gözüküyor. Abi cidden matematik çok zordu. Tarihin en zor TEOG sınavını yapıyorlar. Benim en kötü dersim fen. Herhalde ondanda bir 3 yaparım. Matematik inanılmaz zordu. MEB'i bu konuda çok eleştircekler diye düşünüyorum.
Merak etme, eğer herkese zor geldiyse yüzdelik dilimin düşmez. Aslında MEB'in eleştirilecek yanı bu sınavı öncekilere göre zor yapması değil öncekileri çocuk oyuncağı yapması. Ben de geçen sene girdim ve 481 puan aldım. Fazla çalışmamış olmama rağmen tüm yıl inekleyen arkadaşlarım benden bir kaç puan fazla aldı ve aynı liselere gittik. Bu sadece benim durumumda değil her seviyede aynı şekilde. Düzgün bir başarı sıralaması gerçekleştiremediler. Zaten koskoca ülkenin koskoca milli eğitimden sorumlu bakanlığı senede bir kaç ciddi sınav hazırlamalarına rağmen onu da ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Her sene hatalı soru muhabbeti dönüyor. Hatalı olmasa bile kalitesiz ve saçma sapan onlarca soru soruyorlar. Yani sistem tam bir rezalet, neresinden tutsan elinde kalıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı