TEOG'da 487 az mı?

win987

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya/ Dünya
Sizce bu puanla hangi liselere gidebilirim? Boş kontenjan ile Tofaş Fen Lisesi'ne gider miyim? Önceki yıl bizim okuldan 485 alan birisi Tofaş'a gitmişti. Acaba bu yıl da olur mu?

Sizce bu puanla hangi liselere gidebilirim? Boş kontenjan ile Tofaş Fen Lisesi'ne gider miyim? Önceki yıl bizim okuldan 485 alan birisi Tofaş'a gitmişti. Acaba bu yıl da olur mu?
Şu puanı aldığına sevinmiyor musun? :eek:

Benim de ilk TEOG'um 487 idi. Ne günlersi be!

700 üzerinden mi? 500 üzerinden mi? Unuttuğum için soruyorum. Eğer 500 üzerinden ise istediğin liselere gidersin hemen hemen. Benim tavsiyem yakının da olan iyi bir okula git. Fen lisesine puanın yetiyor ama 10 km uzakta ise gitme. Her gün bir sürü yol çekiceksin.

Mehmet Akif Ersoy 500 üzerinden. Özel okul işi ise bizim okulun Bahçeşehir Koleji ile bağlantısı var. 480 ve üzerine burs veriyorlar. Ama okuldaki puan dağılımına ve terbiyeye baktığım zaman(Tecrübe :D) gidesim gelmiyor bir özel okula. Devletin güzel liselerine gitmek istiyorum.

Bence gayet güzel bir puan, nasıl istiyorsan onu yapmalısın. Yalnız bizim ülkemizde saçma bir sistem olduğu için şu anda gidebildiğin en iyi okula gidersen daha iyi olacağını düşünüyorum, ama okul ortamını mutlaka incele.

Her şey yüzdelik dilimine bağlı. Eğer sınav kolaysa ve herkes yüksek puan alırsa okulun puanı ve yüzdelik dilimi yükselir. Geçen sene 453 puan ile Ankara Ayyıldız Anadolu Lisesini kazandım. Okulun taban puanı 449,5. Büyük ihtimal yüzdelik diliminden ve puanından düşükse girme ihtimalin var. Eğer taban puanları ve yüzdelik dilimleri yükselirse işin zor. Soruları çözmedim, zor ise çok iyi bir puan. Ama duyumlarıma göre kolaymış. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı