TEOG'dan korkuyorum

TEOG'a bu yıl ben de senin gibi gireceğim. Bendeki endişe TEOG'u yapamamanın dışına çıkıyor. 480 ve üstü yaparsam sistem alacağım :) Bağladık hine teknolojiye :) Benim notlarım da 6.sınıfa kadar çok iyiydi. 95-96 arası ortalama getirirdim. 7.sınıf çöküş senemdi. Matematik ve İngilizce'den çöktüm. Matematik 7.sınıf ilk dönem iyiydi.
Diğer derslerde fakat konular bana basit geliyordu. 2. döneme geçtiğimde kafa yerle bir oldu. Ergenlikten midir bilmiyorum ( kimse inkar etmesin bu yaşta herkes ergenliğe girmekle savaşıyor :) ) hiç dersi takmadım. Hep PS3 oynadım. Ailem yapacağımı düşünüyordu ama 2.dönem ilk sınav olan Matematik'de çökünce benden endişelenmeye başladılar. Notlarım 3.sınavlara kadar düzelmedi. Babamın büyük vaatlerinden dolayı gaza gelip son sınavlarla seneyi kurtardım (y)
Şimdi ise ortaokulun en büyük kabusu TEOG .. TEOG'a büyük ümitlerle giriyorum. Hergün yapabilecek miyim diyorum ama çalışmıyorum yeteri kadar. Sonra baktım technopat.net'de akıyorum. Evet , sıkılmıyorum ama evde durmaktan daralıyorum. Bunu çoğunuz hissettiniz. Yapabilirim deyip o gün 1 test çözüp bıraktınız :) . Şu an ise technopat.net 'deyim. Bu haftanın sonunda technopat.net ile aramız 2 hafta erteleniyor. Sonra ise TEOG'a gireceğiz. Artık ders çalışma vakti. Sana önerim sadece defteri aç oku. Böyle alıştım ve 3 haftadır cuma , cumartesi ve pazar günleri günde 250 soru çözmeye başladım. Soru bankalarımın resmen hepsinde 1.ünite bitti. Çokça kaynak al zorluğuna bakmadan. Babam bana kaynak almaya başladığında babama şunu dediğimi hatırlıyorum :
'' Baba lise için de alaydın :) ''
Defter okumakla başlıyorsun. Defter hiç sıkmıyor emin ol ama masada yap yatakta yapınca hayallere düşersin. Sesli bağırarak oku defteri. Sonra anlamadığın yeri '' Nasıl abi bu ? '' diye bağır. Yok bağırma boşver :)
Sonra yaprak test al. TEOG'da çıkmış soruları çöz. 40dk zaman tut ve 20 soruluk testleri çöz. Sonra mola ver. Sonra çalıştığını hisset. Aç müzik dinle molada. Günde bunu yapınca en az 100 soru çözüyorsun. Testlerin 20 soru öz olursa iyi olur. Öyle daha basit geliyor bana. Tabii kişiye göre değişir. Ailenden TEOG sonu için bir şey istediğini söyle ve yapabileceğine inandığını söyle. Tamam derler büyük ihtimalle . Sonra ne istediğini kafanda oluştur. Artık benim gibi sistem mi istersin telefon mu bilmem. Yani boşuna girme diyorum :) Bu sene aynı duyguları yaşayacağız kardeşim. Allah hepimize yardımcı olsun :)
Hocam nereyi kazandınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı