Termal bakım için macun ve ped önerisi

Erdem20

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, resim olarak ekliyorum Afterburner değerlerini. Galiba bakım zamanı gelmiş. Ortalama çoğu oyunda 75/80 derece arası geziyor. +400W güç çeken bir canavarın ısınmaması pek mümkün değil tabii ki de, biraz daha normal seviyelere düşürebilmem lazım. Kartın garantisi o yüzden termal bakımını yapmak istiyorum. Macun olarak kaliteli ne önerebilirsiniz? Ped değişimi de gerekir mi onu bilmiyorum eğer değişmem gerekirse hangi pedi almam gerekiyor bu kartlar için?

Ekran kartı: MSI RTX 3090 Suprim X

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 26
Bende de 3090 var ASUS ROG. Ben ice Dragon Ultra pad aldım. Macun olarak Thermal Grizzly Kryonaut Extreme kullanıyorum. Sonuçlar güzel daha çok VRAM ısıları düştü.

Eğer termal pedleri temiz şekilde ayırabilirseniz normalde ped değişimine gerek yok. Termal macun bakımı ve fan temizliği yapmanız yeterli. Ama sizin üründe bir video izledim. Yüksek performanslı ürünlerle bakım yapıldığında bir hayli faydasını görmüşler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer termal pedleri temiz şekilde ayırabilirseniz normalde ped değişimine gerek yok. Termal macun bakımı ve fan temizliği yapmanız yeterli. Ama sizin üründe bir video izledim. Yüksek performanslı ürünlerle bakım yapıldığında bir hayli faydasını görmüşler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video ya denk gelmiştim. Bence bir terslik var. Bakımdan önceki test ile bakımdan sonra test arasında fan kullanım oranı çok farklı, bakımdan sonra neredeyse %100 fan ile 80 derecede çalışıyor.

Anladığım kadarıyla önce bir termal macunu alıp kartı sökmem gerekiyor. Eğer pedlerin durumuda iyi değilse o zaman ped de almalıyım. Macun olarak @Utku92'nin önerediği modeli alacağım muhtemelen. Daha öncesinde işlemcim için almıştım ısı oranı olarak bayağı iyi sonuçlar görmüştüm.

Bir de aklımda şu var; servis garantisiz ürünlere bakım yapıyor mu? Eğer yapıyorsa servis de mi bakım yaptırmak mantıklı olur yoksa kendim mi?

Bir de aklımda şu var; servis garantisiz ürünlere bakım yapıyor mu? Eğer yapıyorsa servis de mi bakım yaptırmak mantıklı olur yoksa kendim mi?
Her termal macunun ve pedin mkw değerleri farklıdır. Servis bakımı yapar, ücretini alır. Ama istediğiniz macun ve pedleri kullanmaz. Genelde orta seviye ya da giriş seviyesi ürünler kullanılıyor. Yüksek performans ürünlerle siz evde yapabilirsiniz eğer teknik beceriniz varsa.
Servis macunu ile Arctic mx6 arasında yaklaşık 10-15 derece civarı fark oluyor tam yükte. Kaliteli pedler de kullanırsanız 70 derecelerde kalabileceğinizi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı