Termal macun bekleme süresi var mı?

BeratCanA

Hectopat
Az önce termal macunu sürüp bilgisayarı açtım. Fakat boşta 40 derecede çalışan bilgiayar şimdi 50-55 derecede çalıştı. Ve oyunda 70'i geçmiyordu. Şimdi ise 88'i gördüm. PC'yi açar açmaz oyun testi yaptım. Bu değerler neden böyle. Ve oyunda fan çok hızlı çalışmaya başladı. Sizce normal mi?
Macunu sürünce beklemem gerekiyor mu?

Çok ucuz bir termal macun kullanmadıysan normal kullanımda böyle bir fark oluşmamalı. Montajı doğru yaptığınızdan emin olun bence.

Sanırım DA'daki konuyu buraya da açtınız. Neyse, buradan da yazayım.

Bu arada bilginize, kullanılan termal macun Arctic MX-4.

Ben de bu macunu kullandım. Bekletmenize gerek yok, direkt macunu uygulayıp kullanabilirsiniz.
  • Termal macunu çok kalın veya çipin üzerinde boşluklar bırakacak kadar ince sürmüş olabilirsiniz. Fazlalığı eşit bir şekilde alabilirseniz alın.
  • Fan tam oturmamış veya dengesiz oturmuş olabilir.

Termâl mâcunun olumlu sonuç vermemesinin bâzı sebepleri var.

1 - Mâcun kalitesiz olabilir.
2 - Çok kalın bir tabaka hâlinde ya da yetersiz uygulama.
3 - Ağzı hiç açılmamış olsa da raf ömrünü tüketmiş mâcun.

Size önerim; Xigmatek Xi-3 HDT Termal Macun

Sanırım DA'daki konuyu buraya da açtınız. Neyse, buradan da yazayım.

Bu arada bilginize, kullanılan termal macun Arctic MX-4.

Ben de bu macunu kullandım. Bekletmenize gerek yok, direkt macunu uygulayıp kullanabilirsiniz.
  • Termal macunu çok kalın veya çipin üzerinde boşluklar bırakacak kadar ince sürmüş olabilirsiniz. Fazlalığı eşit bir şekilde alabilirseniz alın.
  • Fan tam oturmamış veya dengesiz oturmuş olabilir.
Çok acil olduğu için mecbur kaldım. Fanlar tam oturmamış. Onu hallettim şimdi pc boşta 40-41 derecede çalışıyor. CSGO'da ise 77 dereceyi gördüm. 1 haftaya ram alıcam. Macunu tekrardan ince katman olarak eşit miktarda sürücem. Sizce değerler çok kötü mü?

Geri
Yukarı