Termal Macun Değişimi Sonrası Görüntü Bozukluğu

Melih Delice

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Ben son 1 aydır yaşadığım sorunu dile getirmek istiyorum, oluşan bu problem laptop bilgisayarımın termal macununu değiştirdikten sonra yaşanmaya başladı. Bundan 1 sene önce yine macun değiştirmiştim aynı sorunu bir kez daha yaşamıştım, ama kendiliğinden 1 hafta içinde düzeldi. Ben de üstüne pek düşmedim ama bu sefer aynı problem düzelmiyor. Şöyle 1-2 resimle kolayca anlaşılacağını tahmin ediyorum problemin az çok.

Fakat şuan laptop'ı harici bir monitörle kullandığım için bir sıkıntı olmuyor (VGA çıkışı ile)

Bir anlayan veya yaşamış olan varsa çok makbule geçer, çünkü laptop oldu bana desktop, masadan başka yerde kullanamıyorum artık. Şimdiden çok sağ olun. :)
15151521451.jpg

1241241.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sağolun sorunu çözdüm ama daha büyüğüne yol açtım. ( bu arada sorun laptop'ın lcd paneline giden kablonun kırık olması büyük ihtimal , içini açıp düzgünce yerleştirdim ve görüntü düzeldi.)

Bu konuyu açtığım sırada termal macun değişimi yapmıştım fakat pc'nin macun değişiminden sonra ısı probleminin devam ettiğini gördüm.
Acaba yanlış mı sürdüm diye açıp tekrar sürdüm kapattım bu seferde bilgisayarı açınca windows yüklenme logosundan(win10) sonra siyah ekranda kalıyordu , zaten format atmaya niyetim vardı formatla düzelir dedim . Formattan sonra 2 ekran kartı olduğu için ilk intel hd'yi yükledim sıkıntı yok , ama amd yi yükleyip yeniden başlattığım zaman tekrar siyah ekranda kalıyor 2 ayrı işletim sisteminde denedim(win7,10) hepsinde aynı.
Eğer bir fikriniz varsa duymayı isterim :)

Artık ne zaman açsam elimde kalıcak bir hasta gibi duruyor , kendimi doktor gibi hissediyorum ve Pc HP dv6 Pavilion 6b06et , hangi bilgisayarın macun değişimine iç temizliğine baksam 2 vida söküp yapılıyor , Benim laptopta bi LCD ekranı alt kasadan sökmüyorum o kadar onun haricinde her şeyi çıkarmam lazım çok zahmetli bir iş. Ama büyük ihtimalle bir kaç güne bişey bulamazsam bi daha açıcam.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı