Çözüldü Termal macun değişimi sonrası bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Exiliesalpha

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Yaptığım işlemler sırasıyla:

1- GPU söküldü.
2- İşlemci soğutucu söküldü.
3- İşlemciyi söküp kenarlarındaki macunları temizledim.
4- İşlemciyi yerine takıp macunu yeniledim.
5- Soğutucu fanı geri taktım.
6- Kardeşim RAM'leri merak ettiği için RAM'leri söküp nasıl şeyler olduklarını gösterdim.
7- RAM'leri ve diğer her şeyi geri taktım.

Bunlardan sonra bilgisayarı açtığımda açılma evresinde kalıyor ve ekrana görüntü gelmiyor.
Açılma evresinden kastım: Açınca ilk 5 saniye fanlar çok hızlı dönüyor, sonrasında ekrana görüntü geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ramleri takıp çıkartabilirsin. Daha önce bir tane laptop tamir ederken rami düzgün takmadığım için siyah ekranda kalıyordu. Sorunu bulmak için çok uğraşmıştım, 2-3 kere tamamen söküp topladım. Neyse ramleri bir dene derim.
Ramleri takıp çıkartabilirsin. Daha önce bir tane laptop tamir ederken rami düzgün takmadığım için siyah ekranda kalıyordu. Sorunu bulmak için çok uğraşmıştım, 2-3 kere tamamen söküp topladım. Neyse ramleri bir dene derim.

Çözüm
RAM'lerin sarı yerlerini yumuşak mavi silgi ile silip tekrar deneyiniz. Muhtemelen sorun çözülecektir.
Onun yerine display port yerine HDMI dan görüntü almayı denedim ve görüntü geldi.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı