Termal macun değişimi sonrası sıcaklık düşmedi

sametsekker

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayardan çok anlayan biri değilim. 8 GB RAM'li bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve oyunlarda ani FPS droplar yaşıyordum ben de çözümü 8 GB'lık RAM almakta buldum. Daha sonra FPS droplar azalsa da hala yaşamaya devam ettiğimi fark ettim ve işlemci sıcaklığını kontrol ettim. Oyun oynarken yük altında 95 derecelerde geziyordu. Laptopu açıp fan temizliği yaptım ve termal macunu değiştirdim. Ancak aldığım termal macun 15 TL'lik markasız bir macundu. Sıcaklık değerinde ne yazık ki bir düşüş görmedim. Forumlardan okuduğum kadarıyla Cooler Master MasterGel Pro termal macun satın aldım. Henüz elime ulaşmadı. Termal macun değişikliği yaptığımda sıcaklık değerinde işe yarar bir fark görür müyüm? Teşekkürler.

Bol sürmüş olabilirsin. İnce sürmek gerekiyor daha iyi iletebilmesi için. Yeni macunu bir damla sık ve üstüne ısı borusunu bastır, fazlası işe yaramaz.

FPS droplarının sebebi sıcaklık olabilir, evet. Ancak eğer işlemcin oyunlarda Full yükte çalışıyorsa yani darboğaz yapıyorsa bu da FPS droplarının bir sebebi olabilir. Sistem özelliklerini yazabilir misin?

FPS droplarının sebebi sıcaklık olabilir, evet. Ancak eğer işlemcin oyunlarda Full yükte çalışıyorsa yani darboğaz yapıyorsa bu da FPS droplarının bir sebebi olabilir. Sistem özelliklerini yazabilir misin?
Acer nitro 5 AN515-52 marka laptop kullanıyorum.
i5 8300H 2300 GHz. işlemci mevcut. Ekran kartı da GTX 1050 4gb. 16 gb 2400 mhz ram mevcut.
Ancak oynadığım oyunlar çok sistem gerektirecek oyunlar değil. CS GO'yu baz alabiliriz.
İşlemci güç yönetiminden en yüksek işlemci durumunu %99'a çektiğimde işlemci sıcaklığı azalıyor ve droplar bitiyor. Ancak normalde aldığım fps'ten yaklaşık 100-150 arası daha az fps alıyorum. Örneğin normalde 250-300 arasıyken en yüksek işlemciyi düşürdüğümde 100-150 arası gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı