Termal macun değişimi sonrası sistem açılmıyor

Ozan Doğu

Decapat
Daha fazla  
Selamlar Technopat'ta yeniyim bir sorunum var 4 gün önce termal macun sipariş ettim ve geldi termal macunu ekran kartı ve işlemci için kullandım ve düzgün şekilde mercimek tanesi büyüklüğünde termal macun sürdüm her ikisinde fanı takarken vida yuvaları anakartın altına düştü anakartı sökmek zorunda kaldım ama arkadan açıp yapabiliyormuşum. D söktüm taktım her şey normal parçaları tozlarından ayırdım fön makinesinin soğuk mosunda tabii işim bitti bilgisayarı açıyorum ekrana görüntü gelmiyor RAM'ler ve ekran kartını silgi ile sildim taktım yine olmadı bilgisayar hata kodu da vermiyor RAM'siz çalıştırıyorum yine hata kodu vermiyor bunun sebebi nedir SSD bağlantısından dolayı olabilirimi bilgisayar a anormal bir şey de yapmadım kasa çalışıyor fanlar çalışıyor görüntü yok. Lütfen bilen birisi varsa yazabilir mi?

sorunumu yazarken bir yanlışlık yapmışım onu düzelteyim dedim yanlışlıkla sizi etiketlediysem özür dilerim
İşlemciden dolayı olabilir, bi ara işlemci fanını çok sıktığım için görüntü gelmemişti onu bi dene olmadı sistemi söküp tamamen baştan kur vidaları da yeteri kadar sık öyle dene eğer sökme takma işlerinden anlamıyorsan bırak bilgisiyarcıya götür bir yeri yapayım derken diper yeri bozarsın.
İşlemciden dolayı olabilir, bi ara işlemci fanını çok sıktığım için görüntü gelmemişti onu bi dene olmadı sistemi söküp tamamen baştan kur vidaları da yeteri kadar sık öyle dene eğer sökme takma işlerinden anlamıyorsan bırak bilgisiyarcıya götür bir yeri yapayım derken diper yeri bozarsın.
Söktüm işlemciyi işlemcinin yerinde de macun yok fan da kelepçeli tornavida ile sıkamıyorum
Termal macunu kötümü sürdüm dicem. Onu da sağlam yaptım sadece biraz işlemcinin kenarlarına geldi
sorunumu yazarken bir yanlışlık yapmışım onu düzelteyim dedim yanlışlıkla sizi etiketlediysem özür dilerim

Söktüm işlemciyi işlemcinin yerinde de macun yok fan da kelepçeli tornavida ile sıkamıyorum
Termal macunu kötümü sürdüm dicem. Onu da sağlam yaptım sadece biraz işlemcinin kenarlarına geldi

Dosya Ekleri

• IMG_20210510_074708.jpg
    IMG_20210510_074708.jpg
    138,8 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_20210510_074719.jpg
    IMG_20210510_074719.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_20210510_074733.jpg
    IMG_20210510_074733.jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20210510_074742.jpg
    IMG_20210510_074742.jpg
    92 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20210510_074736.jpg
    IMG_20210510_074736.jpg
    79,3 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20210510_075402.jpg
    IMG_20210510_075402.jpg
    117,4 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Herhangi bir uyarı ledi yanmıyor(anakart üstünde) veya uyarı sesi gelmiyor sanırım. Termal macun değiştirdim demişsiniz ama yine de ne olur olmaz, klavye mouse çalışıyorsa windowsu açmayı deneyin. Şifre yoksa bu işlem daha kolay olur. Shift tuşuna peş peşe basarak yapışkan tuşları açmayı deneyin. Baktınız ses geliyor sorun görüntü aktarma kablosu veya monitörde. Bunu yapamazsanız rami tek slota düşürün, o şekilde onboard görüntü almaya çalışın. İşlemciyi sökmediğinizi ve zarar vermediğini varsayıyorum, ekran kartını da egale ettik, kaldı ram. Onu da güzelce oturtun yerine. Bu işlemler sırasında gücü kesin, ayrıca sistemdeki statik elektriğin boşalmasını sağlayın. Denemeyi kurt yemedi derler bizim burada. Aklıma gelenler bunlar. Bir şekilde anakartı bozmuş olma ihtimalini hiç düşünmüyorum, o kalsın hele.

Sorunumu yazarken bir yanlışlık yapmışım onu düzelteyim dedim yanlışlıkla sizi etiketlediysem özür dilerim.

Söktüm işlemciyi işlemcinin yerinde de macun yok fan da kelepçeli tornavida ile sıkamıyorum.
Termal macunu kötümü sürdüm diyeceğim. Onu da sağlam yaptım sadece biraz işlemcinin kenarlarına geldi.

Selamlar Technopat'ta yeniyim bir sorunum var 4 gün önce termal macun sipariş ettim ve geldi termal macunu ekran kartı ve işlemci için kullandım ve düzgün şekilde mercimek tanesi büyüklüğünde termal macun sürdüm her ikisinde fanı takarken vida yuvaları anakartın altına düştü anakartı sökmek zorunda kaldım ama arkadan açıp yapabiliyormuşum. D söktüm taktım her şey normal parçaları tozlarından ayırdım fön makinesinin soğuk mosunda tabii işim bitti bilgisayarı açıyorum ekrana görüntü gelmiyor RAM'ler ve ekran kartını silgi ile sildim taktım yine olmadı bilgisayar hata kodu da vermiyor RAM'siz çalıştırıyorum yine hata kodu vermiyor bunun sebebi nedir SSD bağlantısından dolayı olabilirimi bilgisayar a anormal bir şey de yapmadım kasa çalışıyor fanlar çalışıyor görüntü yok. Lütfen bilen birisi varsa yazabilir mi?

Herhangi bir uyarı LED'i yanmıyor(anakart üstünde) veya uyarı sesi gelmiyor sanırım. Termal macun değiştirdim demişsiniz ama yine de ne olur olmaz, klavye mouse çalışıyorsa Windows'u açmayı deneyin. Şifre yoksa bu işlem daha kolay olur. Shift tuşuna peş peşe basarak yapışkan tuşları açmayı deneyin. Baktınız ses geliyor sorun görüntü aktarma kablosu veya monitörde. Bunu yapamazsanız RAM'i tek slota düşürün, o şekilde onboard görüntü almaya çalışın. İşlemciyi sökmediğinizi ve zarar vermediğini varsayıyorum, ekran kartını da egale ettik, kaldı RAM. Onu da güzelce oturtun yerine. Bu işlemler sırasında gücü kesin, ayrıca sistemdeki statik elektriğin boşalmasını sağlayın. Denemeyi kurt yemedi derler bizim burada. Aklıma gelenler bunlar. Bir şekilde anakartı bozmuş olma ihtimalini hiç düşünmüyorum, o kalsın hele.

Kanki daha yeni fark ettim işlemcinin altındaki iğneleri bir tanesi yamulmuş şimdi Tor'na vida ile hafif bir dokunuş yaptım eskisi gibi oldu.
Kanki daha yeni fark ettim işlemcinin altındaki iğneleri bir tanesi yamulmuş şimdi Tor'na vida ile hafif bir dokunuş yaptım eskisi gibi oldu ama termal macunu öğlen yapıcam. ilgisi için tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim sorun çözülürse sizlere bunu hemen iletirim

Son düzenleme:
Sayın Technopat kullanıcıları bilgisayarımın arzasını buldum işlemci pininden dolayı açılmıyormuş işlemci pinini düzletip taktım ve şu an o bilgisayardan yazıyorum internette Teknobiyotik adlı kanalda nasıl düzeltilceğine dair bilgi bulunmakta gidip bakabilirsiniz ama ben tornavida ile düzelttim bu zorlu süreçte yanımda olan benimle ilgilenen tüm kullanıcılara teşekkür ederim bende bilgisayarın bütün parçalarını doğru şekilde ve düzenli yerleştirmenin gururunu yaşıyorum A14 yaşında olup bunları bilmem çok iyi bir şey ve bu bilgileri genellikle Technopat ve YouTube videolarından aldım teşekkür ederim Technopat. Saygılarımla.
Sayın Technopat kullanıcıları bilgisayarımın arzasını buldum işlemci pininden dolayı açılmıyormuş işlemci pinini düzletip taktım ve şu an o bilgisayardan yazıyorum internette Teknobiyotik adlı kanalda nasıl düzeltilceğine dair bilgi bulunmakta gidip bakabilirsiniz ama ben tornavida ile düzelttim bu zorlu süreçte yanımda olan benimle ilgilenen tüm kullanıcılara teşekkür ederim bende bilgisayarın bütün parçalarını doğru şekilde ve düzenli yerleştirmenin gururunu yaşıyorum 14 yaşında olup bunları bilmem çok iyi bir şey ve bu bilgileri genellikle Technopat ve YouTube videolarından aldım teşekkür ederim Technopat. Saygılarımla.

Sayın Technopat kullanıcıları bilgisayarımın arzasını buldum işlemci pininden dolayı açılmıyormuş işlemci pinini düzletip taktım ve şu an o bilgisayardan yazıyorum internette Teknobiyotik adlı kanalda nasıl düzeltilceğine dair bilgi bulunmakta gidip bakabilirsiniz ama ben tornavida ile düzelttim bu zorlu süreçte yanımda olan benimle ilgilenen tüm kullanıcılara teşekkür ederim bende bilgisayarın bütün parçalarını doğru şekilde ve düzenli yerleştirmenin gururunu yaşıyorum A14 yaşında olup bunları bilmem çok iyi bir şey ve bu bilgileri genellikle Technopat ve YouTube videolarından aldım teşekkür ederim Technopat. Saygılarımla.

Umarım başka sıkıntılar çıkmaz güle güle kullan. Böyle şeyleri hata yapa yapa kavrıyorsun kendimden biliyorum neler neler yapmıştım :d

Geri
Yukarı