Termal macun değişimi

Bu konuda @MisakiTaro macunun bozulduğundan bahsetmiş başına öyle bir şey gelmeden önce bir yerlere sür yazık etme macuna :D.
Macun güneş görmeyen yerde bozulmaz. Öyleyse sürülü iken de bozulur. :D Benimki sıcakta çok beklediği için öyle.

Örneğin Teknobiyotik üzerinde MX-4 satılıyor en az 1-2 yıl olmuştur ama hala bir şey olmamıştır. Saklama koşulları önemli.

Sen macun olarak ne kullanıyorsun?

Ben acımadım, aldım ve kullandım. Hatta garantiyi bile patlatmış oldum; ama hiç umurumda değil. Bıktım fan sesinden! Gri macun öncesi, pembe macun benim işlemim. 😎Fabrikada .ıçmışlar ve sıvamışlar. 😂

Dosya Ekleri

• 20210117_012332.jpg
    20210117_012332.jpg
    231,8 KB · Görüntüleme: 46
  • 20210117_012335.jpg
    20210117_012335.jpg
    199 KB · Görüntüleme: 44
  • 20210117_020241.jpg
    20210117_020241.jpg
    300,2 KB · Görüntüleme: 34
  • 20210117_020244.jpg
    20210117_020244.jpg
    235,4 KB · Görüntüleme: 32
Ekran kartın için macun değişimine gerek yok. Zaten değişim yaparsan garanti dışı kalır. Ekran kartlarında uzun süre kurumayacak değişik bir termal macun kullanılır. Değişim anca 3-4 yıl sonra gerekir.

Sürme yöntemleri şu videoda mevcut:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önerilerim, STC-08, mx-4 ve thermal grizzly kryonaut şeklindedir. Bütçe varsa thermal grizzly parasını kuruşu kuruşuna hak ediyor.

Thermal grizzly Kryonaut'tan sonra önerdiğin en iyi termal macun hangisi?

Macun güneş görmeyen yerde bozulmaz. Öyleyse sürülü iken de bozulur. :D benimki sıcakta çok beklediği için öyle.

Örneğin Teknobiyotik üzerinde mx-4 satılıyor en az 1-2 yıl olmuştur ama hala bir şey olmamıştır. Saklama koşulları önemli.

Sen macun olarak ne kullanıyorsun?

Ben üstünde ilk gelen standart macunu kullanıyorum fazlasıyla yetiyor :D.

Eski termal macunu temizlemek için alkol kullanmak zorunda mıyım? Gözlük camı temizleme mendilleriyle silebilir miyim?

Ben üstünde ilk gelen standart macunu kullanıyorum fazlasıyla yetiyor :D.
Soğutucu olarak ne var? İşlemci ne? Yükte kaç derece oluyor?

Eğer ayrı satılıyor ise almak isterim. :D

Eski termal macunu temizlemek için alkol kullanmak zorunda mıyım? Gözlük camı temizleme mendilleriyle silebilir miyim?
Çok fazla kurumadıysa peçete bile olur. Macunu sipariş etmeden silme ama. :ROFL:

Macun kuruyor ya zor çıkıyor hafiften kolonya dök peçeteye, macunu sil. Yeni macun sürmeden kuruduğuna emin ol.

Düzeltme: @317678 'un uyarısı ve @MisakiTaro 'nun emojisinden sonra "peçeteye hafiften kolonya dök" kısmını tekrar etmek istiyorum abartmadan sadece nemlendirecek kadar :D.

Son düzenleme:

Isopropyl alkol yoksa sıradan alkol kullanmayın hocam. Peçete veya kuru gözlük bezi ile siliyorum ben hep. Kolonya vesaire diğer parçalara temas ederse sıkıntı çıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı