Termal macun değişiminde nelere dikkat edilmeli?

leclerc_16

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Monster Tulpar T5 v19.2.1 kullanıyorum ve aşırı ısınma sorunu çekiyorum. PC daha 3 ay önce kendi servislerinde bakıma girip temizlendi ama sıcaklık değerleri kısa sürede eski sıcaklık değerlerine geri döndü( işlemci 95C ekran kartı 86C ama Boost clock 1400 MHz'lere kadar düşüyor, önceden aynı sıcaklık ve 1600 MHz civarında çalışıyordu.) Sonrasında PC'nin kasasını açmaya cesaret bulunca termal macun değiştirmek aklıma geldi ve birkaç malzeme sipariş ettim. Bu malzemeleri aşağıya link olarak koyacağım ve lütfen bana püf noktaları ve dikkat etmem gereken konuları söyleyebilir misiniz çünkü bu konu hakkında hiç deneyimim yok ve sadece internetten izlediğim videolardan az çok bir fikrim var.

Sizce bunlarla yapabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Monster Tulpar T5 v19.2.1 kullanıyorum ve aşırı ısınma sorunu çekiyorum. PC daha 3 ay önce kendi servislerinde bakıma girip temizlendi ama sıcaklık değerleri kısa sürede eski sıcaklık değerlerine geri döndü( işlemci 95C ekran kartı 86C ama Boost clock 1400 MHz'lere kadar düşüyor, önceden aynı sıcaklık ve 1600 MHz civarında çalışıyordu.) Sonrasında PC'nin kasasını açmaya cesaret bulunca termal macun değiştirmek aklıma geldi ve birkaç malzeme sipariş ettim. Bu malzemeleri aşağıya link olarak koyacağım ve lütfen bana püf noktaları ve dikkat etmem gereken konuları söyleyebilir misiniz çünkü bu konu hakkında hiç deneyimim yok ve sadece internetten izlediğim videolardan az çok bir fikrim var.

Sizce bunlarla yapabilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sipreye gerek yok boşa para verme.
Termal macun olarak da bunu al.

Çok sürüp taşırmayın, sonra hiçbir işe yaramaz. Ek olarak; işlemci üzerindeki macunu yumuşak bir peçeteyle silebilirsiniz.
Alacağım termal macun içinden bir mendil çıkıyordu onunla yapmayı planlıyorum, sizce nasıl yapmalıyım içinden ufak bir spatula çıkıyor onunla mı? Ve CPU die sanırım dikdörtgen o yüzden nasıl yapacağımı çözemedim
Çok bir şey bilmene gerek yok, fanın kablosunu geri takmayı unutma yeter.
Batarya ve fan pinlerini nasıl sökmem gerekiyor bir bilginiz var mı, tarif edebilir misiniz?

Son düzenleme:
Alacağım termal macun içinden bir bez çıkıyordu onunla yapmayı planlıyorum, sizce nasıl yapmalıyım içinden ufak bir spatula çıkıyor onunla mı? Ve CPU die sanırım dikdörtgen o yüzden nasıl yapacağımı çözemedim
İster yayın, isterseniz bezelye kadar sürüp bırakın; zaten soğutucunun baskısıyla yayılacaktır.

Mx-4'ü de araştırdım fakat performans ve işlevselliğin tamamına ihtiyacım var o yüzden fiyatından dolayı performanstan ödün vermek istemedim.
İster yayın, isterseniz bezelye kadar sürüp bırakın; zaten soğutucunun baskısıyla yayılacaktır.
İnce bir şerit çeksem dikdörtgen şeklinde yayılır mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı