Termal macun sürerken nelere dikkat edilmeli?

Canklct

Decapat
Daha fazla  
İlk defa laptopuma termal macun süreceğim. Bakıma gönderdikten sonra daha da ısınmaya başladı. Ucuz sürdüklerini düşünüp MX4 aldım. Bilirsiniz piyasada iyi bir ünvana sahip batarya dahili olduğu için laptopun bataryasını bitirip öyle işlem yapacağım ve nelere dikkat etmem lazım söyler misiniz? Tedirginim açıkçası.

Laptopun içini açtıktan sonra toplayabileceğinizden emin olun yeterli. Macun sürmek ekstra bir özen gerektirmiyor uygalanacak yüzeyin boyutuna göre nokta şeklinde koyman yeterli. MX4 akışkan macun olduğu için kolay yayılıyor. Taşırsansa sorun olmaz zaten iletken değil.

Tamamdır ben damlatıp yaymayı düşünüyorum tamamen.

Etrafa taşırmamaya dikkat edin. Bence en doğrusu götürün bir bilgisayarciya termal macununuzla hemen sürsün 15-20 bir şey alır ama en azından bilen biri yapmış olur.
Bilmiyorsanız denemenizi önermem ama illa ben yaparım diyorsanız da YouTube'da çok videosu var oradan izleyip özellikle taşmamasına dikkat ederek yapabilirsiniz.

Hocam o problem değil ben sadece diğer parçalara bir zarar verir miyim diye korkuyorum macun sürmeyi biliyorum deneyimim oldu.

YouTube'da uygulamalı var. Bence onlar daha yardımcı olacaktır. PC marka ve modelinize göre aratın. Belki yapan varsa daha da yardımcı olur.

Excalibur G900 ve yapan yok hocam yeni bilgisayar olduğu için sanırım.

Tamamdır ben damlatıp yaymayı düşünüyorum tamamen.

Hocam o problem değil ben sadece diğer parçalara bir zarar verir miyim diye korkuyorum macun sürmeyi biliyorum deneyimim oldu.
O zaman korkmanıza gerek yok ortasına bir nohuttan daha az koyarsanız zaten yayılır ama dikkat edin taşmasın iyi akşamlar

Sürmeyi biliyorum damla gibi damlatıp yayacağım bir kart yardımıyla fakat donanımsal olarak bir yardım istemiştim hangi şeyleri yapıp yapmayacağım konusunda.

Kart ile yapabilirsin ama taşınmazsan iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı