Termal macun fazla sürülürse ısınmayı etkiler mi?

ZAGA

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar termal macunu yeni aldığım için ilk sıkmamda gerektiğinden fazla aktı işlemciye ve ısınmada çok az bir değişiklik oldu. Fakat ekran kartına gerektiği kadar sıktım. 20 derece bir fark oldu. Termal macunu fazla sürmenin bu kadar etkisi olur mu? Yorumlarınıza göre bilgisayara yeniden termal macun süreceğim.

Öncelikle bütün Technopat üyelerine selamlar. Yapman gerektiği kadar sürmemen ısınmaya çok etki etmez ancak umarım anakarta falan taşmamıştır. Ancak yeniden sürmek senin kararın.

Öncelikle bütün Technopat üyelerine selamlar. Yapman gerektiği kadar sürmemen ısınmaya çok etki etmez ancak umarım anakarta falan taşmamıştır. Ancak yeniden sürmek senin kararın.
Anakarta taşacak kadar fazla sıkmadım. Termal macundan önce işlemci 98 derece,ekran kartı 85-90 derece oluyordu. Macundan sonra işlemci 90-94 derece,ekran kartı 80'i aşmadı. Genellikle 70 derecelerde gezdi. Tabi bunlar yükteki değerleri. Bende dedim ki işlemciye termal macun fazla geldi acaba ondan mı? Bu aklımı karıştırdı. İşlemci i7-4720HQ.

Gerekli araç ve gereçleri hazırladım. Tekrardan ince bir tabaka halinde sürmeyi deneyeceğim . Bakalım ne olacak? Sonuçları size söylerim.

Benim işlemcinin kenarlarına taşmış durumda ama 5 aydır bir sıkıntısı olmadı :) Temizlersem pinlerini kırarım diye işlemciyi çıkartmıyorum. Nasıl sorunlar olabilir?
Gerektiğinden fazla ısınabilir. Bu düz mantık değil. Ne kadar çok sürersem o kadar fayda eder mantığında değil. 5 aydır sıkıntı yoksa önemli değil. Kuruyunca daha ince tabaka sürersin.

Gerektiğinden fazla ısınabilir. Bu düz mantık değil. Ne kadar çok sürersem o kadar fayda eder mantığında değil. 5 aydır sıkıntı yoksa önemli değil. Kuruyunca daha ince tabaka sürersin.

Sonra saten sildim ince bir tabaka halinde sürdüm. Etrafında hayla azcık macun duruyor. Bu macunun buharlaşma özelliği var mı?

Yük altında 38 45 arası gidip geliyor. Boşta 30 ile 35 derece.
Şuan baktım bu soğutucu indirime girmiş.

COOLER MASTER HYPER 212X Intel 2011/1366/1156/1155/775 AMD FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

Yarın bunu alıp hava üflesem o macun gider mi? Etrafında ki.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı