Termal macun işe yaramıyor

Fanlarda, heatsinklerde kir, toz yoksa, fanların düzgün çalışıyorsa, termal macunuzu düzgün koyduysanız (işlemcinin ortasına mercimek tanesi kadar) ve hala 100 derecelerde bir sıcaklık alıyorsanız; başka bir problemi akla getirmek gerekebilir. Evet laptoplar biraz daha sıcak çalışırlar ama 100 derece çok iddalı.

Bios'a girip fabrika ayarlarına döndürmenizde fayda var. Yapılmış bir voltaj değişikliği olabilir.

Temizledikten sonra derecenin düşmediğini görünce başka makalelerde görüp tekrar değiştirdim.
Şu an ince bir tabaka sürülü eminim, önerin için teşekkürler

Kusura bakma ekran görüntüsü ne ile çekiliyor bilmiyorum ama bir arkadaş önerisi üzere AIDA64 Extreme kullanıyorum 100 şuan.
İlgin için teşekkürler.
.
Aida 64 bende doğru gösteriyor sıcaklığı. A8 7650K işlemci. Belki fan arızalıdır, fan dönüyor mu? zaten sensör 100 dereceyi algıladığı zaman deli gibi dönmesi gerekir. Çok hızlı dönmüyorsa fan arızalıdır sıcaklığı atamıyordur.

AMD A6 işlemcili bir dizüstü bilgisayarım var.
Bir program aracılığı ile iştemci sıcaklığını ölçtüm ve 110 derece çıktı. Bunun üzerine termal macun satın aldım. (Zalmar marka) İşlemci üzerindeki termal macunu değiştirdim var sistem hala 100 derecenin altına inmedi. Ne yapmam gerekiyor?
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler.
Bilgisayarın ve fanların içini detaylı bir temizlik yaptım. Sorun düzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı