Termal Macun Isı İletkenliği Ne Kadar Önemli ?

Bu kadar fark ediyorsa çok rahat benim tableti 10 derece düşürür o halde. Tablette laptop soğutma sistemi var bakır borular falan. Bu işlemcinin üzerine gelen yerde laptoplarda bakır oluyor değil mi? Eritmeyelim şimdi :)

Sıvı metal adı üstünde metal olduğu için elektriği iletiyor ve bir damla bile sızmaması gereken yerlere sızarsa ki taşınan laptoplarda muhtemel bi durum elektriği iletip kısa devre vs. veyahut başka bir arızaya yol açacaktır. Ben gördüğüm kadarıyla 8.5kw termal iletkenliği olan macun ve 5kw termal iletkenliği olan macun arasında 1-2 dereceden fazla oynamıyor.

Ek olarak 2gr termal macun kaç sürümlük işe yarar ? Laptoplarda kasaya oranla daha mı az termal macun sıkılıyor ? Ben kasamdayken leblebi tanesinden az bi miktar sıkıyordum yetiyordu. Laptoplarda bu miktar nasıl ?

Sıvı metal adı üstünde metal olduğu için elektriği iletiyor ve bir damla bile sızmaması gereken yerlere sızarsa ki taşınan laptoplarda muhtemel bi durum elektriği iletip kısa devre vs. veyahut başka bir arızaya yol açacaktır. Ben gördüğüm kadarıyla 8.5kw termal iletkenliği olan macun ve 5kw termal iletkenliği olan macun arasında 1-2 dereceden fazla oynamıyor.

Ek olarak 2gr termal macun kaç sürümlük işe yarar ? Laptoplarda kasaya oranla daha mı az termal macun sıkılıyor ? Ben kasamdayken leblebi tanesinden az bi miktar sıkıyordum yetiyordu. Laptoplarda bu miktar nasıl ?
Hayır işlemci üzerindeki tabakanın vidalarını sıkınca akması imkansız. Senin dediğin gibi olsa normal kasalarda hep dik duruyor yine akar. Normal macunlar 5-10KW arasında oluyor. Sıvı metaller 70+KW. Göz kararı ayarlayabilirsin ne kadar sıkacağını.

Coolermaster Mastergel Maker Nano alınabilecek en etkili macunlardan. 11 W k iyi bi değer. 3600 Ryzen de 10-15 derece fark ediyor. Elmas partiküllü. 8-9 ay ònce 230 liralarda geziyordu şu aralar 130 liraya kadar inmiş. Çikmadan almak lazim

Yeni konular

Geri
Yukarı