Termal Macunun Isı İletkenliği Soğutmaya Ne Kadar Etki Eder?

Sizce hangi termal macunu almalıyım?

• Antec Formula 6

Oy: 4 50,0%
  • Bakkal Termal Macunu

Oy: 4 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    8

scout22

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 yıldır kullandığım dizüstü bilgisayarımı geçen gün temizledim ve termal macununun kuruduğunu fark ettim ve ben de termal macunu yenilemeye karar verdim. Termal macunlara bakarken w/mK şeklinde ısı iletkenliği değerlerinin olduğunu gördüm. İki adet termal macun arasında kaldım:

Termal Macun 30gr Gümüş Alaşım Büyük Boy GittiGidiyor'da 207330993
30 gram, gümüş alaşımlı ve 0.968 w/mK ısı iletkenliğe sahip termal macun 4.50 TL

Antec Thermal Compound Formula 6 Tüp Termal Macun Fiyatı
4 gram, nano elmas parçacıklı (0.0000015 cm) ve 5.3 w/mK ısı iletkenliğe sahip termal macun 26.77 TL

Antec Formula 6 diğer macundan 5 kat yüksek ısı iletkenliğe sahip. Bu iki termal macunun aynı sistemde kullanılması durumunda yaklaşık kaç derece fark ortaya koyar? Antec Formula 6 verdiğim paraya değer mi? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 4 gram veya 30 gram olması fark etmez zaten fazla kullanmayacağım, ekran kartı ve işlemciye süreceğim sadece. 1-2 gün içinde almayı düşünüyorum.

Bu iki termal macunun aynı sistemde kullanılması durumunda yaklaşık kaç derece fark ortaya koyar?
İki farklı macunun karıştırılmasını önermiyorum. Antec'i alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı