Termal Macun Kullanımı Sonrası Yüksek Sıcaklık

PhoenixSOFF

Hectopat
Yaklaşık 3 yıldır kullandığım Toshiba Satellite modeli cihazıma ilk defa termal macun yenilemesi yaptım. Ancak termal macun sürme işleminden sonra CPU ve GPU'mda ısınma problemi baş göstermeye başladı. Kullandığım termal macunun modeli Xigmatek PTI-G3606. Normalde GTA V oynarken 90 dereceleri çok zor görürken 10-20 dakika içerisinde bu derece ulaşıyorum.

411915

Sadece Google Chrome kullanırken yukarıdaki değerlere ulaşıyorum. Oyuna geçtiğimde ise CPU değerleri 80 - 90 arasında oynarken GPU 85 civarlarında oluyor. Düşündüğüm kadarıyla termal macunu bir miktar kalın sürmüş olabilirim. Bu kalınlık CPU ve GPU'nun ısısını bu derece etkiler mi? Bu durumu nasıl düzeltebilirim?

ısıya dayanıklı termal macun almanızı öneririm bendede vardı cooler master w1 1 ayda 1 kez yenilemek gerekiyor cooler master maker nano tavsiye ederim
dayanıklılık bakımından

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı