Termal macun nasıl sürülür?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar, defalarca termal macun sürdüm. Hep plastik spatula ile her yerine yayarak sürdüm ama bazı arkadaşlar bunun yanlış olduğunu, nokta şeklinde sıkmamı söyledi. Benim de kafam karıştı, herkes farklı bir şekil gösteriyor. Gerçekten bilginiz varsa bu termal macun en doğru nasıl sürülür, bir aydınlatın beni.
Kullandığım işlemci: Ryzen 5 3600X, soğutucu: CM Hyper 212 Black Edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu video işinize yarayabilir. En mantıklısı ortaya sıkıp kart gibi bir şey ile yaymak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar, defalarca termal macun sürdüm. Hep plastik spatula ile her yerine yayarak sürdüm ama bazı arkadaşlar bunun yanlış olduğunu, nokta şeklinde sıkmamı söyledi. Benim de kafam karıştı, herkes farklı bir şekil gösteriyor. Gerçekten bilginiz varsa bu termal macun en doğru nasıl sürülür, bir aydınlatın beni.
Kullandığım işlemci: Ryzen 5 3600X, soğutucu: CM Hyper 212 Black Edition.

İlk olarak az bir miktarda termal macunu sürüp soğutucuyu işlemcinizin üstüne koyup biraz(ufak bir güç)uygulayarak termal macunu yayın, boş kalan yerleri(çok kenarlar olmayacak üzere)tekrardan termal macunu sürüp soğutucunuzu monte edebilirsiniz.
Teşekkürler.

Bakabilirsin bu görselden.

Dosya Ekleri

• termal macun.jpeg
    termal macun.jpeg
    104,2 KB · Görüntüleme: 102

Geri
Yukarı