Termal macun ne kadar aralıklarla sürülmeli?

rangerqs

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Doğru hatırlıyorsam 4-5 ay önce termal macun sürmüştüm işlemcime ve fazla oyun oynuyorum, haliyle işlemci yoruluyor. Ne kadar aralıklarla sürmeliyim termal macunu?

Doğru hatırlıyorsam 4-5 ay önce termal macun sürmüştüm işlemcime ve fazla oyun oynuyorum, haliyle işlemci yoruluyor. Ne kadar aralıklarla sürmeliyim termal macunu?
Ben işlemci termal macununu senede bir değiştireceğim. Ekran kartını ise 2 senede bir bakıma sokarım.

Sıcaklık değerlerinizde artış başladığı zaman değiştirme zamanı gelmiş demektir
6 ay erken 1 sene de bir iyidir
Isınma söz konusu değil ise 2 3 yılda bir de olur
Ama içim rahat etsin diyorsan 6 ay erken ama 1 sene de bir değiştirebilirsin

Artı -1 Eksi

Ben 8 yıldır değiştirmedim çok da sorun yok, ama en az 1 yılda bir değiştirilmesi lazım.

Eğer çok adi bir termal macun kullanmadıysanız 2-3 yılda bir değiştirseniz yeterli olur diye düşünüyorum. Keza termal macun değiştirmek yerine kasanın tozunu almak çoğu zaman yeterli oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…