Termal macun ne kadar sürülmeli?

O pembe şeyler termal pedler. Isıdan dolayı erimişler. İnternetten yenisini tedarik edip değiştirebilirsiniz. Termal macunu da kart gibi şeylerle iyice yayın. İnce bir tabaka elde ettikten sonra soğutucuyu yerleştir ama çok oynatma termal macun chip üzerinden kayar. O termal pedleri değiştirmeni öneririm. Zira yine ısınır cihazınız.
Onlar GPU tarafında ve GPU sıcaklığından ziyade CPU sıcaklığı sorunu çekiyorum ama fırsatım olunca değiştireceğim. Ek olarak termal padlerin erimesi nasıl mümkün oluyor ? 3 aylık cihaz ve açıkcası diğer padler erimemişken neden bunlar ?

Onlar GPU tarafında ve GPU sıcaklığından ziyade CPU sıcaklığı sorunu çekiyorum ama fırsatım olunca değiştireceğim. Ek olarak termal padlerin erimesi nasıl mümkün oluyor ? 3 aylık cihaz ve açıkcası diğer padler erimemişken neden bunlar ?
Cihazı çok zorlarsanız böyle durumlar olabiliyor. Siz garantisi olan cihazı mı açtınız yoksa 3 aylık diyorsunuz ?

Evet garantisi olan cihazı açtım. Üründe garanti etiketi yok bildiğim kadarıyla çoğu Gaming model laptopta açtığınız zaman sorun olmuyor.

Evet gayet memnunum her ne kadar i7 9750H'ı verimli soğutamadığını düşünsem de i5'li modeller daha az TDP gereği daha az ısınıyor soğutmaları da başarılı ve buna ek i7'yi düzgün soğutabilen gördüğüm tek cihaz Alienware modelleri.

Pedler ısıdan dolayı erimiş gibi duruyor, şu an onlar için yapacaklarınız internetten yeni ped alıp eskimişleri kaldırman olacaktır.

Mesajlarım yararlı olduysa beğenebilirsin.
Merhaba pad erimez...

Burada gördüğünüz madde termal macun gibi ısı iletimi olan az akışkanlığa sahip bir madde, lürfen yanlış bilgilendirmeyelim.

Sıcaklıklar 94-96 civarında seyrederken 90-92 ye düştü. Termal macunun tam performansını da biraz kullanıldıktan sonra verdiğini düşünürsek gene kayda değer ama beni tatmin etmeyen bir sonuç oldu.

Ek olarak yıllardır kendi kasamda termal macunu hep ortaya sürüp bıraktım. Technopat'taki sistem toplama videolarında da neredeyse her yöntem gösterilsede genelde ortaya sürülüp bırakılıyor. Ek olarak kendim açıp baktığımda da gayet iyi dağıldığını gördüm. Arctic MX-4 biraz katı bi macun olduğu için sürülmekten ziyade spatulada toplanıyor.
Evet ya MX4 bildiğin sakız gibi. İşlemcinin üzerinde kalmıyor.
Merhaba pad erimez...

Burada gördüğünüz madde termal macun gibi ısı iletimi olan az akışkanlığa sahip bir madde, lürfen yanlış bilgilendirmeyelim.
Pad ler eriyebiliyor yanlış bilgilendirme yok.

Merhaba pad erimez...

Pad'ler erimez mi? Açtığım onca laptop'lar, ekran kartlarında bulunanlar pad değil ise yanlış bilgilendirme, aynen hocam :D

Pad'ler erimez mi? Açtığım onca laptop'lar, ekran kartlarında bulunanlar pad değil ise yanlış bilgilendirme, aynen hocam :D
Bilgisayarınız 220 dereceye ulaşıyorsa bilmem...

Bilgisayarınız 220 dereceye ulaşıyorsa bilmem...

Çok haklısınız. Bir anda 220 olması gerekmiyor, sürekli ısınma soğuma sonucu yıpranıyor. Belleğin üstüne yapışıp kalıyor ve ısıyı iletemiyor.

Siz şu an neyin savaşını veriyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı