Termal macun ne kadar sürülmeli?

Onlar GPU tarafında ve GPU sıcaklığından ziyade CPU sıcaklığı sorunu çekiyorum ama fırsatım olunca değiştireceğim. Ek olarak termal padlerin erimesi nasıl mümkün oluyor ? 3 aylık cihaz ve açıkcası diğer padler erimemişken neden bunlar ?

Cihazı çok zorlarsanız böyle durumlar olabiliyor. Siz garantisi olan cihazı mı açtınız yoksa 3 aylık diyorsunuz ?

Evet garantisi olan cihazı açtım. Üründe garanti etiketi yok bildiğim kadarıyla çoğu Gaming model laptopta açtığınız zaman sorun olmuyor.

Merhaba, ürünün 6300 tl ye satılan modelinden almayı düşünüyorum ama, memnun musunuz?

Evet gayet memnunum her ne kadar i7 9750H'ı verimli soğutamadığını düşünsem de i5'li modeller daha az TDP gereği daha az ısınıyor soğutmaları da başarılı ve buna ek i7'yi düzgün soğutabilen gördüğüm tek cihaz Alienware modelleri.

Pedler ısıdan dolayı erimiş gibi duruyor, şu an onlar için yapacaklarınız internetten yeni ped alıp eskimişleri kaldırman olacaktır.

Mesajlarım yararlı olduysa beğenebilirsin.
Merhaba pad erimez...

Burada gördüğünüz madde termal macun gibi ısı iletimi olan az akışkanlığa sahip bir madde, lürfen yanlış bilgilendirmeyelim.

Evet ya MX4 bildiğin sakız gibi. İşlemcinin üzerinde kalmıyor.
Merhaba pad erimez...

Burada gördüğünüz madde termal macun gibi ısı iletimi olan az akışkanlığa sahip bir madde, lürfen yanlış bilgilendirmeyelim.
Pad ler eriyebiliyor yanlış bilgilendirme yok.

Merhaba pad erimez...

Pad'ler erimez mi? Açtığım onca laptop'lar, ekran kartlarında bulunanlar pad değil ise yanlış bilgilendirme, aynen hocam

Pad'ler erimez mi? Açtığım onca laptop'lar, ekran kartlarında bulunanlar pad değil ise yanlış bilgilendirme, aynen hocam
Bilgisayarınız 220 dereceye ulaşıyorsa bilmem...

Çok haklısınız. Bir anda 220 olması gerekmiyor, sürekli ısınma soğuma sonucu yıpranıyor. Belleğin üstüne yapışıp kalıyor ve ısıyı iletemiyor.

Siz şu an neyin savaşını veriyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…