Termal macun önerisi

Kefil değilim, çünkü ben direk eHpsiburadan aldım. Ama forum boyunca Teknobiyoitik sıkıntısız diyen arkadaşlar var. Yine de benim önerim, alacaksanız Teknobiyotik'in Amazon sayfasından alın. Bir sıkıntı çıkarsa Amazon ilgilensin. Ve Amazona kadar girmişken, eğer Amazon.com.tr satıyorsa 50-30TL'ye bakmadan güvenle alın.
Hocam aynı fiyata Amazonda Amazon.com.tr satıcısından buldum. Amazondan alacağım.

En doğrusu hocam. Umarım bir an önce gelir elinize.

İletken değiller hocam. Eğer taşarsa sadece görsel olarak kötü gözükür. Genelde işlemcinin üzerine uçlardan başlayacak şekilde bir 'X' deseni çizip masaüstünde soğutucuyu yerleştirip onun dağıtması, laptoplarda da bunu bir spatula tarzı (kart da olur) yaymak sağlıklıdır.

Hocam ben süremeyi bilmiyorum. YouTube'dan birkaç video izleyip öyle sürmeyi deneyeceğim. Eğer taşarsa ve işlemciye gelirse. İşlemci bozulmaz değil mi? Bir problem olmaz değil mi?

Hocam işlemcinin pinlerine gelirse işlemciyi algılamayabilir termal macunu yavas yavaş sıkarak spatulayla iyice bastırın zaten o dagılır AMD'nin yazısı kapansa yetiyor zaten.

Eski termal macunu temizlemek için ekstra bir özen de sarf etmeyin, işlemcinin çevresindeki kapasitörleri de sökmeniz çok düşük bir ihtimal değil. Sadece metal kısmı hafif ıslak bir bez ile silin (çok hafif ıslak) sonra kâğıt havluyla kurulayın. Sadece işlemcinin üstünün (metal) kısmını temizleyin. Kenarlarına girmeyin.

Hocam işlemcinin pinlerine gelirse işlemciyi algılamayabilir termal macunu yavas yavaş sıkarak spatulayla iyice bastırın zaten o dagılır AMD'nin yazısı kapansa yetiyor zaten.

İşlemcinin pinlerine ekstra bir çaba sarf etmezseniz girmez hocam. Kararlı davranın termal macunu sıkarken, ne çok az ne çok fazla.

Ekstra özenden kastığım her tarafını temizlemeyin, yoksa temizlerken kuvvet olarak çok dikkatli silin. Agresif davranmayın.

İletken değiller hocam. Eğer taşarsa sadece görsel olarak kötü gözükür. Genelde işlemcinin üzerine uçlardan başlayacak şekilde bir 'X' deseni çizip masaüstünde soğutucuyu yerleştirip onun dağıtması, laptoplarda da bunu bir spatula tarzı (kart da olur) yaymak sağlıklıdır.
Hocam amazonda spatula verilmiyor. Ne ile yayacağım?

Kart da olur. Papara kart, ya da herhangi bir cüzdanınızda bulunan indirim kartı, birisinin iş kartı.

Geri
Yukarı