Termal macun silinmiş mi?

GT 740

Picopat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 5600
Bilgisayarın ısınıp kapanması üzerine işlemci fanını çıkardım ve bu görüntüyü gördüm. Üzerindeki termal macun stok fan üzerinde gelen macun.

Dosya Ekleri

• IMG_20220831_132035.jpg
    IMG_20220831_132035.jpg
    146,8 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20220831_132028.jpg
    IMG_20220831_132028.jpg
    178,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Evinizde termal macun varsa hafif ıslak bir bezle temizleyin ve yenileyin. Yoksa 40TL'ye yapıyorlar burada. Ayrıca bilgisayar çalışırken fanın çalışıp çalışmadığını kontrol ettiniz mi?

Ben işlemci soğutucusunu kaldırdıktan sonra termal macunumu yenilerim. Sizin de büyük ihtimalle bir sorun yokmuş fakat artık tekrar macun sürüp kapatmanızı öneriyorum.

Hocam macun silinmemiş ancak kuru bir kıvamda olabilir, kaliteli bir termal macun ile değiştirmekte fayda var, ekstra olarak stok fan kullanımı 3000 üstü modellerde bence yetersiz, custom olmayan hazır sıvı soğutmalardan takabilirsiniz kasanız uygun ise.

Hocam macun silinmemiş ancak kuru bir kıvamda olabilir, kaliteli bir termal macun ile değiştirmekte fayda var, ekstra olarak stok fan kullanımı 3000 üstü modellerde bence yetersiz, custom olmayan hazır sıvı soğutmalardan takabilirsiniz kasanız uygun ise.
Hocam Kasam Rampage Redsky. Valorant gibi oyunlarda ısınıp kapanan bir işlemci,sıvı soğutucu olarak Arctic liquid freezer ii 240 almayı düşünüyorum ama kasaya olur mu emin değilim. Anakartın sol üstünde bir kablo takılı çünkü

Evinizde termal macun varsa hafif ıslak bir bezle temizleyin ve yenileyin. Yoksa 40TL'ye yapıyorlar burada. Ayrıca bilgisayar çalışırken fanın çalışıp çalışmadığını kontrol ettiniz mi?
Evet fan çalışıyor

Geri
Yukarı