Termal macun sonrasını ekranda beyaz ekran hatası

xFruise

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım sürekli kapanıyordu bende termal macun süreyim dedim sürdüm falan işte sonra bilgisayarı bir başlattık beyaz ekran ve değisik yazilar kayiyordu bende termal macunu geri sildim ama düzelmedi ne yapacağım?

Yorumlara atarım fotoğrafını veya videosunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım sürekli kapanıyordu bende termal macun süreyim dedim sürdüm falan işte sonra bilgisayarı bir başlattık beyaz ekran ve değisik yazilar kayiyordu bende termal macunu geri sildim ama düzelmedi ne yapacağım?

Hocam herhangi bir pini kırmış olabilir misiniz?

Şimdi geri macun sür ve soğutucunun düzgün oturduğuna dikkat et. Bir şeyler söküp taktıysan onları kontrol et.

Sorun fiziksel hasar kaynaklı gözüküyor. GPU veya CPU'yu temizlerken çip veya yanındaki komponentler zarar görmüş olabilir. Başka bir kısma müdahalede bulundunuz mu? Anlaşılan ekranın aydınlanmasını sağlayan kaynağa güç gidiyor fakat görüntü aktarılmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Krallar bakın ekran böyle oldu işte @berkedbs @itwasgooday @alpserhat

Hocam herhangi bir pini kırmış olabilir misiniz?
sanmiyorum kral direk oturuyor çünkü

Şimdi geri macun sür ve soğutucunun düzgün oturduğuna dikkat et. Bir şeyler söküp taktıysan onları kontrol et.
tamam bakacağım

Sorun fiziksel hasar kaynaklı gözüküyor. GPU veya CPU'yu temizlerken çip veya yanındaki komponentler zarar görmüş olabilir. Başka bir kısma müdahalede bulundunuz mu? Anlaşılan ekranın aydınlanmasını sağlayan kaynağa güç gidiyor fakat görüntü aktarılmıyor.
hayır sadece fanı kaldırdım baya eski olan termal macun kurumuş onu sildim kuruladım sonrada yeni olanı döktüm peçeteyle tabaka gibi yapıp kapattım yani taktık herşeyi ve ekranı açınca oldu

Monitör'ün sağlamlığından emin misin?
daha dün oyun ouynuyordum sağlam

hayır sadece fanı kaldırdım baya eski olan termal macun kurumuş onu sildim kuruladım sonrada yeni olanı döktüm peçeteyle tabaka gibi yapıp kapattım yani taktık herşeyi ve ekranı açınca oldu

Hocam evinizdeki televizyonda vga veya hdmi varsa bağlayıp sorunun monitörde olup olmadığını kontrol edin.

Ekran gayet sağlam gözüküyor zaten. HDMİ kablosuyla başka bir monitörden görüntü almaya çalışın. Bir ihtimal ekrana giden kabloda bir sıkıntı olmuş olabilir.

Geri
Yukarı