Termal Macun Sürme ve Kasa Havalandırması

Dostum Nano katalog sitesine şöyle bir göz attım da aynı üründen 2-3 tane koydukları ve fiyatları farklı farklı olan yerleri var. İşin açıkçası bana pek güvenli gibi gelmedi.

Dostum Nano katalog sitesine şöyle bir göz attım da aynı üründen 2-3 tane koydukları ve fiyatları farklı farklı olan yerleri var. İşin açıkçası bana pek güvenli gibi gelmedi.

Sonuçta sistemin çok güçlü bir sistem değilse o kadar sıvı sogutmalara para dökmek yerine.
Akasa Venom Pico Intel 775/1155/1156/1150/1151 Fiyatı 75 TL alırsın. Güzelce macunu sürersin. Boşta 25 ve 30 derece olur oyunlarda 40 derece seni idare eder.

overclock işin yoksa sıvı sogutmaya gerek yok.

O zaman noctuaya yönelmek daha mantıklı gibi.

i7 4790K işlemci kullanıyorum, Turbo Boost özelliğiyle beraber kullanmak adına daha kaliteli bir soğutucu arıyorum. Bir de ilerde Crossfire gibi bir planım da var, o zaman da overclock yapabilmek için. Ayrıyeten benim işlemci mi sıkıntılı bilmiyorum, stok fanla beraber çalışıyor. Şu an 38-48 derece arası gidip geliyor. BF1 gibi bir oyuna girdiğimde ise 80'i geçiyor. Voltaj düşür dendi ama pek anlamadığımdan soğutucu ile çözmek istedim bu sorunu.

O zaman noctuaya yönelmek daha mantıklı gibi.

i7 4790K işlemci kullanıyorum, Turbo Boost özelliğiyle beraber kullanmak adına daha kaliteli bir soğutucu arıyorum. Bir de ilerde Crossfire gibi bir planım da var, o zaman da overclock yapabilmek için. Ayrıyeten benim işlemci mi sıkıntılı bilmiyorum, stok fanla beraber çalışıyor. Şu an 38-48 derece arası gidip geliyor. BF1 gibi bir oyuna girdiğimde ise 80'i geçiyor. Voltaj düşür dendi ama pek anlamadığımdan soğutucu ile çözmek istedim bu sorunu.

Paraya kıyman gerekiyor.

Arkadaşlara katılıyorum, 300 tl ile giriş seviyesi bir sıvı soğutma alıp tam diğer sıvı soğutmalara göre tam verim alamamak yerine fan soğutucu almalısınız. O.C'tan anlayan pek çok kişi, bir çok fan soğutucunun üstün sıvı soğutmaları geçtiğini. Bu arada fan filtresi tak için rahat edecekse ön kapağa tak :D Yoksa insanın aklı kalıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı