Termal macun yeniledikten sonra bile sıcaklıklar çok yüksek

Aynı durum bendeki 1660 s galax ekran kartı için geçerli kart 75 dereceleri görmeye başlamıştı macunladım Arctic MX-4 ile ancak en azından 5 - 10 derece düşmesi gerekirdi sıcaklık yine aynı sadece daha aşağı düşmüyor sorun çözüme ulaşırsa bende tekrar macunlamayı deneyeceğim.

Selam,
BIrkaç kez termal macun değiştirdim ve değerler 100% CPU kullanımında birkaç çekirdek 100 dereceye çıkıyordu. Sorunun az termal macun olduğunu sanıp temizleyip bir daha sürdüm. Spatula yardımı ile yaptım fakat tekrar baktığımda dereceler yine iyi değildi. Su soğutucuyu yerleştirirken fazla bastırdığımdan olabilir diye düşünüyorum, en son açtıktan sonra geri böyleydi.
Sorun nedir?
Tekrar temizledim ve tekrar uygulayacağım sorunu bulduktan sonra.

Eki Görüntüle 2071580

Soğutucu fanın yetersizdir

Macunda bir sorun görünmüyor ilk etapta kenarlardan taşacak kadar çok sürmen dışında. Şu ortamda 100 dereceyi görüyorsa soğutucu yetmiyordur ya da işlevini yerine getirmiyordur.
Hatırlasığım kadarıyla ulaşmıyordu bu derecelere değiştiemeden önce. Sıvı soğutucu olarak Sharkoon kullanıyorum.

Soğutucu fanın yetersizdir
Soğutucum değiştirmeden öncr gayet yeterliydi. Termal macun ile ilgili bi sorun.

Hatırlasığım kadarıyla ulaşmıyordu bu derecelere değiştiemeden önce. Sıvı soğutucu olarak Sharkoon kullanıyorum.

Soğutucum değiştirmeden öncr gayet yeterliydi. Termal macun ile ilgili bir sorun.

Termal macun dandik olabilir mi veya hangi termal macundan?

Termal macun dandik olabilir mi veya hangi termal macundan?
MX-4 en iyi macunlardan biri.

Biraz araştırdım ama normalde elimi AIO'nun kablosune getirince titreşim oluyordu ve çalışmasa boşta iken 30-40 arası olmazdı diye düşünüyorum

AIO yerleştirecek olursam bu şekilde. Olduğu taraf'da sorun varmı ?

Dosya Ekleri

• 20240101_203716.jpg
    20240101_203716.jpg
    201,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı