Termal macun yenilenmeli mi?

_ByYuSuF06_

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 3470 4.0 GHZ O.C -SAPPHIRE NITRO+ RX 580-16 GB RAM-GIGABYTE GA-Z77X-UD3H-240+120 SSD SNOWMAN M200 600W +80 PSU
İPHONE 6S 64 GB
Meslek
Öğrenci
RAM
2 Gb
Ekran kartı
GT 210
Anakart
ECS G41 TR-3
İşlemci
Intel pentium E5500
Sistemim yaklaşık 12 senelik. Aldım alalı termal macun vb yenilemedim. Bugün genel temizlik yaptım aklıma termal macun da geldi yenilemek gerekir mi sıcaklık değerinden oldukça memnunum boşta 41 derece yük altında 54 civarında işlemci Intel Pentium E5500.

Hocam bu sistemle 41 boş 54 yük altında alıyorsanız işlemciye değil termal macun tükürüp bile silseniz gam yemezsiniz.

Eğer bilgisayardan bir umudunuz yoksa, çok daha uzun süre yaşatacağım demiyorsanız termal macunu kesinlikle değiştirmelisiniz diye bir kaide yok. Ancak tabii ki bilgisayarın iç temizliği vs. gibi etkenler önemli. Büyük bir problem olmaya başlarsa değiştirirsiniz. Isınma yoksa çok mühim değil ama o macun kum gibi olmuştur en azından açıp içindeki kuru macunu süpürgeyle bi çekmenizde fayda var.

Isınma yoksa gerek yok diyeceğim de, 12 yıl da uzun bir süre. Kupkuru olmuştur o macun.

Sistemim yaklaşık 12 senelik. Aldım alalı termal macun vb yenilemedim. Bugün genel temizlik yaptım aklıma termal macun da geldi yenilemek gerekir mi sıcaklık değerinden oldukça memnunum boşta 41 derece yük altında 54 civarında işlemci Intel Pentium E5500.
Gerek yok. İstesede ısınamayacak bir işlemci. 12 yıllık termal macunun son hali nedir çok merak ediyorum yinede evrimleşmiş yeni canlı formu felan oluşturmuştur.

Hocam bu sistemle 41 boş 54 yük altında alıyorsanız işlemciye değil termal macun tükürüp bile silseniz gam yemezsiniz.

Eğer bilgisayardan bir umudunuz yoksa, çok daha uzun süre yaşatacağım demiyorsanız termal macunu kesinlikle değiştirmelisiniz diye bir kaide yok. Ancak tabii ki bilgisayarın iç temizliği vs. gibi etkenler önemli. Büyük bir problem olmaya başlarsa değiştirirsiniz. Isınma yoksa çok mühim değil ama o macun kum gibi olmuştur en azından açıp içindeki kuru macunu süpürgeyle bir çekmenizde fayda var.

İç temizliğini güzelce yaptım şu anlık kalsın sıkıntı yok gibi 12 senedir sorun olmadı bozulur mu diye test edip fanı çıkarıp 98 derecede oyun oynadım kapanmadı bilgisayar😁

İç temizliğini güzelce yaptım şu anlık kalsın sıkıntı yok gibi 12 senedir sorun olmadı bozulur mu diye test edip fanı çıkarıp 98 derecede oyun oynadım kapanmadı bilgisayar😁

Kapanmaz fakat 98 derecede frekans kısar. Tam performans alamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı