Termal macunun son kullanma tarihi olur mu?

Peki şuan bilgisayarımı söktüğümde şöyle bir görüntü ile karşılaştım. Gpu cekirdeklerinin üstündeki pedler sıcaktan erimiş durumda. Ekran kartım laptop Gtx 1650 galiba 60w. Şuan elimde de ped yok ve macun kullanacağım sorun olur mu?

Hatta ped olduğuna emin bile veremedim dokusu macun gibi bir türlü anlayamadım.
Oraya macun süreni görmedim. Zaten sürülmemesi gereken yer termal macunlar oraya uygun tasarlanmadı doğal olarakta herhangi sıcaklıkta anında yanlarında rahatlıkla atacaktır. İşlemci ve ekran kartına sürmen yeterli. Kaliteli ped tercih edersen erime olmaz. Erime olmaması gerekiyor.

Oraya macun süreni görmedim. Zaten sürülmemesi gereken yer termal macunlar oraya uygun tasarlanmadı doğal olarakta herhangi sıcaklıkta anında yanlarında rahatlıkla atacaktır. İşlemci ve ekran kartına sürmen yeterli. Kaliteli ped tercih edersen erime olmaz. Erime olmaması gerekiyor.
Şuan ped alma ihtimalim yok hocam şehirde bulamadım İnternetten sipariş vereceğim, o zaman ped gelene kadar beklememi mi tavsiye edersiniz?

Şu an ped alma ihtimalim yok hocam şehirde bulamadım İnternetten sipariş vereceğim, o zaman ped gelene kadar beklememi mi tavsiye edersiniz?

Oyuna girmemen daha iyi olur tabii. Normal kullanımda işlemci termal macun sürdüğün için problem olmaz. Ekran kartına da sürdün ama ped olması da lazım ki belleklerin performanslı ve sağlıklı çalışması açısından. Yani bilgisayar boş yere yatmasına gerek yok. Ama oyun oynayacaksan da çok ısıtmamaya özen göstermen yeterli olacaktır. Aslında sistem kendini kapatıyor bu tarz durumlarda ama gerek yok.

Oyuna girmemen daha iyi olur tabii. Normal kullanımda işlemci termal macun sürdüğün için problem olmaz. Ekran kartına da sürdün ama ped olması da lazım ki belleklerin performanslı ve sağlıklı çalışması açısından. Yani bilgisayar boş yere yatmasına gerek yok. Ama oyun oynayacaksan da çok ısıtmamaya özen göstermen yeterli olacaktır. Aslında sistem kendini kapatıyor bu tarz durumlarda ama gerek yok.
Ped gelene kadar kullanmayacağım hocam teşekkür ederim, sadece şunu soracaktım. Pedler erimiş durumda olduğu için oturup ölçemedim ve kac mm hangi mark ped alayım bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Ped gelene kadar kullanmayacağım hocam teşekkür ederim, sadece şunu soracaktım. Pedler erimiş durumda olduğu için oturup ölçemedim ve kac mm hangi mark ped alayım bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Oyun açmadığınız sürece sorun yok kullanabilrsiniz. Onun dışında laptop marka modeline göre aratınca çıkması lazım. Bu tarz durumlarda video çekenler bile var o şekilde bulunabilir. Örnek marka model nedir mesale? Bulabilirsem atayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı