Memur olmak mantıklı mı?

Makaleler
1
18 yaşındayım, 12.sınıfım yani bir nevi de açıktan okuyorum. Halihazırda şu an YKS'ye hazırlanıyorum fakat donem başında istediğim şeylere ulaşamadım. 70 TYT 30-35 AYT yapıyorum. Bu netlerle 150k gibi bir şey geliyor sanırım. Bu siralamalarda yazacağım herhangi bir bolum benim için sadece zaman kaybı gibi geliyor. 1 sene daha çalışma şansım var fakat ailem tutturdu KPSS ortaogretime gir bir yandan memur olup bir yandan sinava calisirsin, okursun birikim yaparsın falan tarzi üzerime geliyor. Aslında cazip gelmiyor değil fakat bu ne kadar mantıklı veya oluru var mı? Sizdende bir tavsiye almak istedim.

Olur hem okuyup hem memur olan çok kişi gördüm.

MAntıklı tabii. Niye oluru olmasın? En garanti meslek devlet memurluğu. Tatilleriniz belli, maaşınızın yattığı gün belli, mesai saatleriniz belli.
Hocam aslında beni korkutan şey herkesin öyle ortamlar kurduğu arkadaşlıklar oluşturduğu. Atiyorum belki eşini bulduğu. Uni ortamindan çıkıp bilmem kac yasinda insanlarla beraber olmak. Çok sosyalimdir aktif gorustugum5 tane sağlam dostum var fakat herkes bir yerlere dağılınca bunlarla da iliskim büyük oranda kesilecek yuksek ihtimal.

Dünyanın en garantili işi memuriyettir (hele ki devlet memuru olursan).

Devlet memuru olursan eğer; işten çıkarılma veya maaşının yatmaması gibi durumlarla karşılaşmazsın. Maaşın düzenli bir şekilde yatar. Sen de düzenli bir rutine sahip olursun.

Memuriyet her zaman en iyisidir.

En son tasarruf açıklaması ile birlikte şu an bulunan memur emekli olmadıkça yerine yenisi alınmayacağı açıklandı bilgin olsun. Alımlar başladığında ise ciddi bir yığılma olacaktır.

Atanabileceğini düşünüyorsan şansını dene. Orta öğretimden düşük puanla atanma işleri zor hatrı sayılır bir puan alman lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı