Terraria'ya yeni başlayanlara yardım

Oyuna giriş yaptığınızda dikkat etmeniz gereken şeyleri sıralayayım.
1-Oyunda bodoslama savaşmaya çalışmayın direkt ölürsünüz.
2-Oyuna gelmiş olan son güncelleme ile birlikte sırasıyla neler yapmanız gerektiğini gösteren bir başarım kısmı çıktı. Oradan bakıp ben şu bossu kesmedim veya şu itemi bulmadım diyebilirsiniz.
3-Mağaralardaki tuzaklara dikkat edin. Ufak butonlar olur yerde onlara bastığınızda kafanıza taş düşebilir veya ok yiyebilirsiniz. Aynı şekilde patlayan chestlere dikkat etmenizi öneririm.
4-Oyunda 1'den fazla mod var Journey, Normal, Expert ve Nightmare isimlerine sahipler diye biliyorum. Oyuna alışmak için Journey modunda başlatmanızda yarar var.

Ekstra olarak bende madene dalın ve bolca malzeme toplayın ve mob trap kurun (biraz zaman alabilir) evinizde her zaman en az bir boş oda olsun npcler içinde masa ve sandalye olan arkaplanı olan ve kapısı olan yerlere gelirler.

Ek olarak şunu söyleyeyim, mesela bir dünya oluşturdunuz adı dünya1 olsun, burada item kastınız sonra dünya2 oluşturunca aynı karekterle girince itemleriniz(envanterinizde bulunan), HP niz vs. aynı oluyor, dünya1'e girip eşyalarınızı alıp dünya2'ye geçebiliyorsunuz, aynı şekilde dünya2'de diyelim birkaç item buldunuz bunlarla dünya1'e geçip orada kullanabiliyorsunuz.

Şöyle söyleceğim şeyler iksirleri bolca toplayın silah üretin can ve mana kasın savunma için sür örün ve son olarak Pre Hardmode öncesi bolca hazırlık yapın crimson veya corraption seedleri ekmeyin ve crimson veya corraption ının yanına başta gitmeyin.
Eğer benle oynamak veya bilgi almak isterseniz buradan yazabilirsiniz.
Steam Community :: Tardigrad Yardım isteyen arkadaşlar burdan sorular sorabilirler veya özelden mesaj atabilirler. Bunu paylaşmak bir ceza sebebiyse lütfen uyarın sileyim.
Yok(Cezanız idamdır :) )

Son düzenleme:
Merhaba , okudum yazılanları teşekkürler ama ben daha basit şeylere takıldım .. fotoğrafını attığım yerdeyim şu an biraz gezindim , mana kastım ve ore topladım ama ne yapacağımı hiç bilmiyorum bu npc yardım etmiyor konuşmayı denedim . Pantalon falan yapabiliyorum ama nasıl ilerleyeceğimi anlamadım. Crafting biraz tuhaf . Escye basınca ortaya craftlayabiliceğim şeyler geliyor ama sadece 5 10 tane hep aynı item geliyor. Bir de nasıl ev yapacağımı anlamadım. Etrafımı tahta duvarla ördüm ama olmadı galiba oyun hala ev yap diyor ve kapı da koyamıyorum duvara. Ne yapmalıyım ben. Tıkandım burda. Bir de oyunu mutlaka multi oynamalı mıyım çok farkeder mi
Escye basın sol alt köşede olması lazım

Tam olarak neyi öğrenmek istediğinizi söylerseniz yardımcı olabilirim.
1610367649821.png

"Stone wall" yani taş duvar gibi bir item var ( Stone Wall) bunu arkada ki arka plana yani şu boyadığım yere koyacaksın.

1610367868274.png

Burada bir yerin ev sayılması için gerekli şartlar var:

Merhaba, okudum yazılanları teşekkürler ama ben daha basit şeylere takıldım. Fotoğrafını attığım yerdeyim şu an biraz gezindim, mana kastım ve ore topladım ama ne yapacağımı hiç bilmiyorum bu NPC yardım etmiyor konuşmayı denedim. Pantalon falan yapabiliyorum ama nasıl ilerleyeceğimi anlamadım. Crafting biraz tuhaf. ESC'ye basınca ortaya craftlayabiliceğim şeyler geliyor ama sadece 5 10 tane hep aynı item geliyor. Bir de nasıl ev yapacağımı anlamadım. Etrafımı tahta duvarla ördüm ama olmadı galiba oyun hala ev yap diyor ve kapı da koyamıyorum duvara. Ne yapmalıyım ben. Tıkandım burada. Bir de oyunu mutlaka multi oynamalı mıyım çok farkeder mi.

Eki Görüntüle 829832

Dostum kestiğin odunlar item olarak düşüyor sana. Haliyle onları koyarak ev yapabilirsin. Arka planı kaplayıp meşale koyabilmek için de evini wood wall ile kaplaman lazım. Wood wall ise o Ss'te koyduğun duvarlar. NPC'ye material olan bir itemi verirseniz onunla neler yapabileceğinizi gösterir. Daha önce Minecraft oynadıysanız ilk kısımları aynı Minecraft gibidir. Ev yapıp maden kazacaksın ve sonra bosslara girişeceksin. Oyun biraz keşif yapmanı istiyor senden. Oyunda farklı farklı NPC'ler var ve bu NPC'leri evine getirebilmen için oda yapıp içine masa ve sandalye koymalısın. Terraria wiki isimli sitede hangi NPC'nin ne yaptığını görebilirsin. Ekstra bilgi için bana özelden yazabilirsin veya yukarıda bir yerde Steam hesabımı attım oradan ekleyip yazabilirsin.

Merhaba , okudum yazılanları teşekkürler ama ben daha basit şeylere takıldım .. fotoğrafını attığım yerdeyim şu an biraz gezindim , mana kastım ve ore topladım ama ne yapacağımı hiç bilmiyorum bu npc yardım etmiyor konuşmayı denedim . Pantalon falan yapabiliyorum ama nasıl ilerleyeceğimi anlamadım. Crafting biraz tuhaf . Escye basınca ortaya craftlayabiliceğim şeyler geliyor ama sadece 5 10 tane hep aynı item geliyor. Bir de nasıl ev yapacağımı anlamadım. Etrafımı tahta duvarla ördüm ama olmadı galiba oyun hala ev yap diyor ve kapı da koyamıyorum duvara. Ne yapmalıyım ben. Tıkandım burda. Bir de oyunu mutlaka multi oynamalı mıyım çok farkeder mi

Eki Görüntüle 829832
İstersen bügün 15 gibi beraber oynayalım
Ee oynuyor muyuz
?

Eki Görüntüle 829832
Multi oynayınca işlerinizi daha hızlı halledersiniz tek fark bu birde zorluk artması

Ee oynuyor muyuz
?

Multi oynayınca işlerinizi daha hızlı halledersiniz tek fark bu birde zorluk artması
Oynamak isterseniz arkadaşlık kodum bu 446737218

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı