LoL'e yeni başlayanlara tavsiyeler

Kromish

Hectopat
Dostlar merhaba, 2 yıl mobilde ML oynadım. 2.5 yıldır da Wild Rift oynuyorum. Kısacası azıcık da olsa MOBA oyunlardan anlıyorum. Bugün LoL indirdim bilgisayara. Ama önümdeki adama düz vuruş atmakta bile zorlanıyorum. Önemli ince taktikler, ayarlar varsa bilgilendirir misiniz? Wild Rift'te birden fazla Hero da Avrupa sıralamasına girmiştim. Camille'de bunlardan biriydi. Şimdi onu oynarsam çok zor olur gibi geliyor. Metadaki Hero'lar neler? Önerileriniz nelerdir? Dostlar?

Oynaması basit şampiyonlara yönel, eğitim turlarında vs. iyice alışmaya bak. Maçlarda takımını sessize alabilirsin toksiklenmek istemiyorsan ama bence bunlardan en önemlisi bu bataklığa girmemen.

Oyun tamamen tecrübeye dayalı bir oyun. Youtube’den videolar izle. İlk bi oyunu kavra, sonrasında ince taktiklere yönelirsin. Yoksa kafan daha çok karışır. Youtube ve oyunda vakit geçirmek başlangıç için yeterli. Oyunda da farmlara son vuruş yapmaya çalış, adamla aranda mesafe bırak, hasar yememeye çalış ama mesafene girerse dürt falan. Böyle anlatmaya başlarsam kafanın daha çok karışacağına eminim.

Telefon sürümü aslında oyunun basitleştirilmiş hali gibi. Yani arasında aslında görünenden büyük farklılık var. 10 yıldır oynuyorum 2 tavsiye vereyim size. Birincisi lol oynayarak öğrenilen bir oyun. bol bol oynamalısınız öğrenmek için başka kısa bir yolu yok. İlk başta kesinlikle botlara karşı girip bir süre böyle devam etmeniz. Yeni başlayanların en çok düştüğü hata direk insana karşı oynamaları. Küfür falan duyup oyunu geri siliyorlar sonra. İkinci tavsiyem ise oynaması kolay şampiyonlar var bunlara yönelmeniz. Mesela benim küçük yeğenim master yi oynayarak oyunu daha çabuk öğrendi çünkü zor bir karakter seçip hem oyunu hem karakteri öğrenmekle vakit kaybetmedi. Basit şampiyonlara örnek master yi , malphite , annie , ashe , alistar , leona , mundo (özellikle oynamanızı tavsiye ederim) , volibear , lux. Şimdilik bunlar aklıma geliyor, tarzınıza uyanlarla devam edebilirsiniz. Aramıza hoşgeldiniz.

En az 3 ay sadece oynamak için oyna bütün Hero'ları en az 5 kere oyna sonra yavaş yavaş çözersin 6 aya %55 öğrenmiş olursun daha sonra kendi tekniğine kalmış nasıl oynayacağın 1.5 seneye %100 öğrenirsin sabır lazım sadece herkes senin yollarından geçti. :)

Tavsiyem; Wild Rift devam etmen.

Geri
Yukarı