Terziadem Altun isimli firma para iadesini günlerdir yapmıyor

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
Arkadaşlar cekete ihtiyacım vardı ve terziadem altunun sitesinden linkteki ceketi sipariş verdim. Daha önce de bu siteden pantolon, gömlek vs. almıştım. Fakat bu sefer bir sorunla karşılaştım. Özetle anlatacak olursam terzi ademden almış olduğum siyah pantolona, siyah bir ceket daha almak istedim. Sipariş vermeden önce terzi adem Altun'un WhatsApp hattından bu ceketle pantolonun uyumunu sordum. Kumaşının nasıl olduğunu vs zaten bana kendisi linkteki ceketi de önerdi. Kumaşının dört mevsim olduğunu filan söyledi. Kaşe olduğundan bahsetmedi hiç. Neyse ben ceketi sipariş verdim. 2 gün sonra ceket geldi ve ceket fotoğraftakinden çok farklıydı. Kumaşı bildiğiniz kaşe kumaş. Aldığım pantolonla uyumsuz. Üzerime giymedim bile. Direk ürünün fotoğrafını çekip kendilerine gönderdim. Onlarda bana başka bir ceket ile değişim yapabileceklerini söylediler. Ben sitelerinde başka ceket beğenemediğim için para iadesi istedim. Hangi platformdan aldığımı sordu öncelikle. Sizin sitenizden dedim. Daha sonra bana bir kargo kodu verdi ve bununla ücretsiz olarak ürünü faturası ile beraber göndermemi söyledi. Ertesi gün ürünü düzgün bir şekilde kendi paketine koyarak faturası ile paketledim. 1 gün sonra 31 Aralık cumartesi ellerine geçti. Ve bana 1-7 iş günü içerisinde paramın iade olacağı söylendi. Mesafeli satış sözleşmesi yönetmeliği madde 12'ye baktığımda; "satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde, varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür." ibaresi yer almakta. Ben 29 Aralıkta iade edeceğimi bildirdim. Sitesinden de iade talebi oluşturdum. Hatta bana oluşturmamam gerektiğini vs söylemişti saçma bir şekilde. Ben gene de oluşturdum. İade oluşturur oluşturmaz da direk görseldeki gibi geri ödemesi yapıldı diye ibare çıktı. Bunu sorduğumda iade oluşturunca o çıkıyor vs dedi sonradan. Diğer sitelerde para iadesi tüketiciye geçince bu ibare çıkar. Neyse 29 Aralıktan bu yana tam 12 gün geçti. Hala paramı iade etmedi. Ben Hepsiburada, Trendyol vs. birçok siteden alışveriş yapan birisiyim. Bu zamana kadar iadelerimde oldu. Fakat Max. 4-6 gün içerisinde param hesabıma yatardı. 6 Ocakta ben paramın neden yatmadığı aynı ürünleri Hepsiburada gibi yerden iade etsem böyle yapamayacaklarını söyledim. Oraya da koymuşlar çünkü. Bana ceketin ellerine 2 Ocak pazartesi günü geçtiğini hafta sonu finans işlem yapamadıklarını, gerekli birime ileteceğini söylediler. Fakat elimde kargonun SS i var buraya da atıyorum. Ürün ellerine 31'inde geçti. Hafta sonu da geçti bugün 10 Ocak. 2 gün sonra zaten yasal süreyi geçecekler. 14 gün olacak. Şikayetvar.com da bu firmanın iade sorunları ile ilgili şikayetler var 17 günü geçmiş hala başkalarının da parasını iade etmemişler. Arkadaşlar şimdi ben ne yapmalıyım. Bunların paramı iade edeceklerini zannetmiyorum. Sürekli oyalıyorlar. Bana yardımcı olabilecek var mı? Cayma hakkımı kullanıyorum adamlar paramı iade etmiyor şaka gibi. Ben o ceketin zaten kaşe olduğunu görsem kesinlikle almazdım. Geldiği gibi postaladım. Böyle bir firma görmedim. Terzi adem altunu kesinlikle önermiyorum.

Aldığım ürün linki:

Dosya Ekleri

• ss cayma hakkı.jpg
    ss cayma hakkı.jpg
    254 KB · Görüntüleme: 36
  • Aras kargo teslim ss.jpg
    Aras kargo teslim ss.jpg
    109,2 KB · Görüntüleme: 32
  • iade ss teknopat.jpg
    iade ss teknopat.jpg
    112,2 KB · Görüntüleme: 28
Bankaya harcama itirazında bulunabilirsiniz. Site üzerinden iade talebi oluşturmanız iyi olmuş zaten para iadenizde onaylanmış. Banka firma ile iletişime geçtiğinde iadenizi sağlarlar.

Bankaya harcama itirazında bulunabilirsiniz. Site üzerinden iade talebi oluşturmanız iyi olmuş zaten para iadenizde onaylanmış. Banka firma ile iletişime geçtiğinde iadenizi sağlarlar.

Papara ile almıştım. İtiraz edebilir miyim gene peki?

@bjkworld26 tabii ki edebilirsiniz. Destek ile iletişim kurun satıcı firmanın ücret iadenizi yapmadığını harcama itirazında bulunmak istediğinizi söyleyin yardımcı olurlar.

Tamam çok teşekkür ederim hiç aklıma gelmemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı