Teşekkürler Technopat

• Konuyu başlatan iGY 6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 82
  • Görüntüleme 5B
Ben de üç beş cümle yazayım istedim bu konuya. Eski zamanlardan beri yazmasam da hep takip ederdim Sosyal'i. Türkçe yazımlarımı burada geliştirdim, çocukluğumu burada atlattım. Kısa süreli de olsa -çeşitli dönemler, 1 yıl kadar- süper moderatörlük yaptım. Benim için güzel bir deneyimdi. Verilen cezaların en yüksek olduğu zamanlardan bu hale gelmesi Sosyal'i gelişimini ortaya koyuyor. Özellikle birçok alanda, bilgi kirliliği olan konular yerine burada bilgi sahibi olunabiliyor. Tek eleştirmem gereken nokta; değişen kitle. Son zamanlarda bazı konularda çok fazla "fanboy" görüyorum. Umarım onlar da yakında gider.

Sosyal sayesinde arkadaş edindiğim, hatta kendi sitemi bile açtığım oldu. Kendisiyle bazı kırgınlıklar sebebiyle yolumuzu ayırsak da bu tamamen güzel bir tecrübe idi. Hala buradan tanıdığım bazı kişilerle iletişimdeyim. Ne olursa olsun, en ufak katkın için bile "Teşekkürler Sosyal!"

Foruma yaş sınırı gelmesi lazım 13 yaşındaki çocuğun okulda arkadaşı saçını çekmiş gelip buraya konu açıyor kalite düşmeye başladı yavaş yavaş.

Aga 11 yaşındayım ben ama Technopat sayesinde bilgisayarın içini öyle çok kurcaladım ki biliyorsunuz zaten benim sistem P4'lü sistemin GPT desteklemediğini bilmiyordum gittim gelişmiş başlatmadan MBR'yi GPT'ye çevirmeye çalıştım PC çöktü. Ama geri format atarak düzelttim. Hesabımda gerilere bakarsanız gözükür zaten. Teşekkür ederim Technopat.

Son düzenleme:
Katı yönetimin getirdiği düzen iyi ama. Yine herkesin kendi fikri.
Bence de haklısınız hocam. Diğer forumlarda kural yok, düzen de yok.
Foruma yaş sınırı gelmesi lazım 13 yaşındaki çocuğun okulda arkadaşı saçını çekmiş gelip buraya konu açıyor, kalite düşmeye başladı yavaş yavaş.
Haklısınız hocam ayrıca moderatörler böyle konuların açılmasına izin vermemeli.

@iGY 6 dostum zaten cezalara bir şey diyen yok. Ancak bizim beklediğimiz tarafsız olunmasını bekliyoruz. Bazı moderatörler duygularını işe karıştırabiliyor. Bir tane moderatörün kafayı takması durumunda en ufak şeyde bile ceza alabilirsin. Denendi ve onaylandı.

@iGY 6 dostum zaten cezalara bir şey diyen yok. Ancak bizim beklediğimiz tarafsız olunmasını bekliyoruz. Bazı moderatörler duygularını işe karıştırabiliyor. Bir tane moderatörün kafayı takması durumunda en ufak şeyde bile ceza alabilirsin. Denendi ve onaylandı.
Hocam ben de bundan çok şikayetçiyim.

Bana da dediğim gibi bir moderatör takmış durumda ve onun kim olduğunu bilmiyorum.

Adam bir şey yapmam için tetikte bekliyor sanki.

Moderatörlerin hakaret raporlarına dair bir sorunu da var herhalde. Bana hakaret eden adamın mesajını raporluyorum, rapora bakılmıyor.

Sonra bakıyorum yine, adam ceza almıyor.
Olan yine ve yine bana oluyor.

Dedikleri şey hep aynı. Adamın ceza almadığını nereden bileceksiniz? Vermiyorsunuz ki oradan anlıyoruz zaten.

@KojiroHyuga04 dün bir konuya yorum attım. 2 dakika sonra uyarı aldım, 10 dakika sonra da uyarı kaldırıldı. Büyük ihtimalle Emre C. kaldırdı. Onun dışında büyük suç işlenmediği sürece maksimum alacağım ceza 1 ay zaten. İstediği kadar ceza versinler, doğruları konuşmaktan hiçbir zaman susmayacağım. Şu da bir gerçek ki artık sorununu çözen çıkıyor bir daha foruma girmiyor genel olarak. Sorun çözen kişilere bakın, hep bilindik isimler. Millet artık konu dışı kısmını kullanıyor genel olarak. Sırf bu yüzden konu dışında atılan yorumlar yorum sayısına işlemiyor zaten.

Son düzenleme:
@KojiroHyuga04 dün bir konuya yorum attım. 2 dakika sonra uyarı aldım, 10 dakika sonra da uyarı kaldırıldı. Büyük ihtimalle Emre C. kaldırdı. Onun dışında büyük suç işlenmediği sürece maksimum alacağım ceza 1 ay zaten. İstediği kadar ceza versinler, doğruları konuşmaktan hiçbir zaman susmayacağım. Şu da bir gerçek ki artık sorununu çözen çıkıyor bir daha foruma girmiyor genel olarak. Sorun çözen kişilere bakın, hep bilindik isimler. Millet artık konu dışı kısmını kullanıyor genel olarak. Sırf bu yüzden konu dışında atılan yorumlar yorum sayısına işlemiyor zaten.
Kesinlikle hocam, dediğiniz gibi bunun en büyük sebebi bu.

Belirli kategorilerde hep belirli kişiler var.
Onlardan başkası da çıkmıyor.

Aslında kötü bir şey bu. Daha fazla bu konuda yoğunlaşabilecek adam eğitmek gerek forumda.

Ama millet bunun riskini almıyor. En ufak bir yanlışta ceza alabileceği psikolojisinde oldukça kullanıcılar dediğiniz gibi hep Konu Dışı kategorisine kayıyor.

Ve bu pek iç açıcı bir durum değil forum için.

Saygıdeğer moderasyon ekibi, lütfen şu yorumlarımızı bir kere bile olsa dikkate alın. Biz forumun batması değil yükselmesi için uğraşıyoruz.

Geri
Yukarı