Teşhir Ürünü Ekran Kartı Alınır mı?

• Konuyu başlatan zffb
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 7B

zffb

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar. RX 580 almaya karar verdim ve teşhir ürünü olduğu söylenen 1 yıl satıcı firma garantili (resmi distribütör değil) ürüne denk deldim fiyatı 925 TL. Mağazaya soru sorduğumda ürünün 1 ay teşhir amaçlı kullanıldığı söyledi. Eğer öyleyse distribütör garantisinin devam ediyor olması gerekmez mi? Bu kartın modeli tam olarak 11265-07-20G

Hepsiburada da ise yine RX 580 in 11265-08-20G olan versiyonu var. Bunu fiyatı 1091 TL

Bu iki kart arasında performans farkı var mıdır? Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Afkborn Mediamarkt'a en son 1 yıl önce gittim. Hiç bilgisayar bileşeni kısmına uğramamıştım. Garip geldi. Fakat garanti dediğiniz gibi satıldığında başlatılır. Bir ihtimal belki teşhir olarak sergileyeceği için fatura kesmiş olabilirler. Yani firma parasını ödemiş olabilir.

Teşhir ürün ihtiyacına ve kullanılacağı hizmete göre alınabilir veya alınmayabilir. Ancak hocam bu ekran kartı ise kesinlikle teşhir üründen uzak durun. Ekran kartının temiz olması her zaman size yarar sağlar. Garantisi vs ayrı bir durum keza. Bu diğer çevre bileşenleri değil sonuç itibariyle almanızı şiddetle tavsiye etmem. Biraz daha bekleyin gerekirse eksik fiyatı tamamlayıp temizini alın derim. Ucuz etin yahnisi pek olur.

Ürünün durumuna ve fiyata göre teşhir tercih edilebilir. Ben mediamartktan fare almıştım 350 tl iken 79 tl ye almıştım ve sıkıntısı yoktu. ancak 1000 tl de 150 tl için alınmaz. 600-650 tl civarı olsaydı düşünülebilirdi. Ayrıca garanti satıldığı anda başlar faturanın üstüne not düşerler teşhir ürünü diye görsel kusur vb. çıkarsa iade edemezsin. O mining kartıdır teşhir ayağına birine itekliyip geçicekler. mağaza çalışanı veya müdürleri bu tarz olaylar yapıyolar. Teşhire çıkarmadan teşhir fiyatından ürünü kendileri alıp teşhire kullanılmış bir ürünü koyuyorlar.

Arkadaşlar ilginiz için hepinize minnettarım. Bir şey daha merak ediyorum. Teşhirdeki modelin kodu 11265-07-20G şeklinde

Hepsiburada da ise 11265-08-20G koduyla satılıyor. Ben biraz araştırdım Teşhirdeki ürünün çekirdek saati daha yüksek galiba. Bu iki kart arasında performans farkı olur mu?

Bir de aynı fiyata asusun rx 580 modeli var sizce hangisini tercih etmeliyim? Asus modelinde bobin tıslaması olayından çok bahsediliyor yorumlarda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı