Testiste şişlik

Wakk94

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben 16 yaşındayım. Dün testislerimin sağ tarafında ağrıya benzer bir şey hissettim ama oturuşumdan dolayı sanıp düzelttimse de biraz ağrımaya devam etti. Bugün ağrı hissetmesem de aynı bölgeye dokununca hafif ağrıdığını ve acıdığını, bölgede ufak bir şişlik olduğunu farkettim. Tam olarak sağ testisimle sağ bacağımın birleştiği yerde ama tamamı testislerimin üzerinde (dokununca hissediliyor). Parmak ucundan biraz daha yumuşak ve bezelye veya fasülye tanesinden biraz daha küçük. İnternette masaj yapılarak teşhis koyma metodunu denedim ve masajdan sonra dahi duruyor. Bulduğuma göre testis tümörü, kanseri veya hidrosel, varikosel olabilir. Ucunda ölüm olan durumlar değil ancak kısırlığa neden olabilirmiş. Sıkı aralıklarla mastürbasyon yapmıyorum, haftada 1-2 kere. Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan biri lütfen beni bilgilendirebilir mi? Ne yapmalıyım? Tedavi ücreti ne kadar? Ve bu konuda ailemle konuşmaya utanıyorum, onlara konuyu nasıl açabilirim?

Merhabalar. Ben 16 yaşındayım. Dün testislerimin sağ tarafında ağrıya benzer bir şey hissettim ama oturuşumdan dolayı sanıp düzelttimse de biraz ağrımaya devam etti. Bugün ağrı hissetmesem de aynı bölgeye dokununca hafif ağrıdığını ve acıdığını, bölgede ufak bir şişlik olduğunu fark ettim. Tam olarak sağ testisimle sağ bacağımın birleştiği yerde ama tamamı testislerimin üzerinde (dokununca hissediliyor). Parmak ucundan biraz daha yumuşak ve bezelye veya fasulye tanesinden biraz daha küçük. İnternette masaj yapılarak teşhis koyma metodunu denedim ve masajdan sonra dahi duruyor. Bulduğuma göre testis tümörü, kanseri veya hidrosel, varikosel olabilir. Ucunda ölüm olan durumlar değil ancak kısırlığa neden olabilirmiş. Sıkı aralıklarla mastürbasyon yapmıyorum, haftada 1-2 kere. Bu konuda bilgisi veya tecrübesi olan biri lütfen beni bilgilendirebilir mi? Ne yapmalıyım? Tedavi ücreti ne kadar? Ve bu konuda ailemle konuşmaya utanıyorum, onlara konuyu nasıl açabilirim?

Öncelikle Google'a sağlık ile ilgili herhangi bir şey yazarsanız, öldünüz demektir. Testisteki şişliğin sebebi genelde mastürbasyon olabilir. Korkacak hiçbir şey yok. Tıraş ederken dikkat edersiniz. Sönüp gider.

Öncelikle Google'a sağlık ile ilgili herhangi bir şey yazarsanız, öldünüz demektir. Testisteki şişliğin sebebi genelde mastürbasyon olabilir. Korkacak hiçbir şey yok. Tıraş ederken dikkat edersiniz. Sönüp gider.

Tabii ki de Google en güvenilir yer değil. Ama aynı bilgiye birçok sitede rastladım ve isimlerin kendisini araştırınca yine aynı sonuçlar çıkıyor. Aynı şeye İngilizce kaynaklarda da rastladım.

Tabii ki de Google em güvenilir yer değil. Ama aynı bilgiye birçok sitede rastladım ve isimlerin kendisini araştırınca yine aynı sonuçlar çıkıyor. Aynı şeye İngilizce kaynaklarda da rastladım.

Google dediğimiz şeyi bu siteler oluşturuyor zaten. Mesela benim saçlarım dökülüyordu, Google da arattığımda kanser olduğumu öğrendim. Ama tabii ki de hiçbir şey olmadı. Sebebi stresmiş.

Bak arkadaşım, korkutmak gibi olmasın bir yakınımda anlattıklarının benzeri vardı. Üzerine düşmedi, o şişlik daha da büyüdü ve kansere çevirdi. Doktor en başta gelseydi sadece çok ufak bir operasyon geçireceğini ve hiçbir sıkıntı yaşamayacağını söyledi. Ama çok ilerlediği için vücuduna yayılmış, kanser tedavisi-kemoterapi falan gördü. En kısa zamanda doktora gitmeni tavsiye ederim. Ailene bile açmak zorunda değilsin utanıyorsan. Duruma göre zaten açıklamak zorunda kalacağın an gelir, öyle değilse de bir şey kaybetmezsin. Geçmiş olsun. Sonucu konuya yazarsın yine 🙂

Geri
Yukarı