Testiste şişlik

Google dediğimiz şeyi bu siteler oluşturuyor zaten. Mesela benim saçlarım dökülüyordu, Google da arattığımda kanser olduğumu öğrendim. Ama tabii ki de hiçbir şey olmadı. Sebebi stresmiş.
Ben de bir çok kaynakta aynı şeyi gördüğüm için tedirgin oldum. Yoksa ilk girdiğim sitede kesin sallama bir şeyler vardır mantığıyla girdim, sonra çıktım başka sitelerde aynısını görünce ciddiye almaya başladım. Nolur nolmaz diye yabancı kaynaklara da baktım aynısını gördüm. Ama alttaki üyenin mesajını dikkate alarak biraz bekleyeceğim, gitmezse bir doktora görüneceğim. Mesajınız için teşekkürler
Bak arkadaşım, korkutmak gibi olmasın bir yakınımda anlattıklarının benzeri vardı. Üzerine düşmedi, o şişlik daha da büyüdü ve kansere çevirdi. Doktor en başta gelseydi sadece çok ufak bir operasyon geçireceğini ve hiçbir sıkıntı yaşamayacağını söyledi. Ama çok ilerlediği için vücuduna yayılmış, kanser tedavisi-kemoterapi falan gördü. En kısa zamanda doktora gitmeni tavsiye ederim. Ailene bile açmak zorunda değilsin utanıyorsan. Duruma göre zaten açıklamak zorunda kalacağın an gelir, öyle değilse de bir şey kaybetmezsin. Geçmiş olsun. Sonucu konuya yazarsın yine 🙂
Merhaba, arkadaşınızdaki durumla ilgili daha fazla bilgi verebilir misiniz? Büyümesi ne kadar sürdü, veya kısa bir süre sonra görünürde yok olup gizlice mi büyüdü?

Merhaba, arkadaşınızdaki durumla ilgili daha fazla bilgi verebilir misiniz? Büyümesi ne kadar sürdü, veya kısa bir süre sonra görünürde yok olup gizlice mi büyüdü?
Zannedersem hep görünür hissedilebilir derecedeymiş. En başta çok ufak bir şişlikmiş. Süre olarak hatırlamıyorum açıkçası. Ama aynı hastalığın bile bin türlü çeşidi var aktifi-pasifi, gizlisi-belirgini... Dediğin gibi yap bence, kısa bir süre daha bekle, fark olmaz ise doktora gidersin.

Ben de varikosel var dostum durumum şuan ciddi değil 6 ayda bir kontrole gidiyorum, bu durumu mutlaka ailen ile paylaşman lazım. Testis şişliğinin bir kaç tane türü var epidimit, hidrosel, varikosel diye gidiyor senin durumun ne bilmiyorum doktora gitmen lazım. Ben üroloğa gitmedim bu arada çocuk cerrahi doktoruna gittim 6 ay sonra tekrar gideceğim ultrason için.
Testis kanseri olma ihtimali düşüktür bu arada büyük bir ihtimal başka sebeptir şişlik ve ennn kısa sürede doktora gitmen lazım.

Ben de varikosel var dostum durumum şuan ciddi değil 6 ayda bir kontrole gidiyorum, bu durumu mutlaka ailen ile paylaşman lazım. Testis şişliğinin bir kaç tane türü var epidimit, hidrosel, varikosel diye gidiyor senin durumun ne bilmiyorum doktora gitmen lazım. Ben üroloğa gitmedim bu arada çocuk cerrahi doktoruna gittim 6 ay sonra tekrar gideceğim ultrason için.
Bu şişliğin ciddi bir hastalığa dönüşmesi yaklaşık kaç ay veya hafta sürüyor biliyor musunuz? Eğer 1-2 hafta ise hemen gideceğim, ama 5-6 ay ise biraz daha beklemek daha mantıklı olur

Bu şişliğin ciddi bir hastalığa dönüşmesi yaklaşık kaç ay veya hafta sürüyor biliyor musunuz? Eğer 1-2 hafta ise hemen gideceğim, ama 5-6 ay ise biraz daha beklemek daha mantıklı olur
Gözlemler 6 ay sürüyor bekletme doktora git doktor gözetimi altında ilerlemesi olsun. Mesela benim varikosel 4 büyüklüğünü (3'te olabilir) geçtiği zaman mikro cerrahi ameliyat olacağım.

Geri
Yukarı