Tetanozdan sonra havuza girmek sorun oluşturur mu?

batudeluxee

Centipat
Bugün sabah tetanoz aşısı oldum, doktor ya 2 gün ya da 2 saat duş alma dedi hatırlamıyorum. 1 saat önce havuza girdim unutup. Bir sorun olur mu?

Son düzenleme:
Bugün sabah tetanos aşısı oldum, doktor ya 2 gün ya da 2 saat duş alma dedi hatırlamıyorum. 1 saat önce havuza girdim unutup. Bir sorun olur mu?
Hocam durumdan yakınlarınıza bahsettiniz mi? Duşta su sonuçta yani bilmiyorum.

Deri bütünlüğü bozulduğu için sudaki mikroplara karşı fiziksel olarak savunmasızsın. Patojenlere karşı ilk savunma deri bütünlüğüdür. Deri bütünlüğü bozulursa virüsler, bakteriler, mantarlar o bölgeden kana karışabilir. Bir şey olur mu olmaz mı suyun steril durumuna bağlı. Su çok kirli hastalık taşıyorsa bulaşma riski diğer insanlara göre birkaç kat daha yüksektir.

Deri bütünlüğü bozulduğu için sudaki mikroplara karşı fiziksel olarak savunmasızsın. Patojenlere karşı ilk savunma deri bütünlüğüdür. Deri bütünlüğü bozulursa virüsler, bakteriler, mantarlar o bölgeden kana karışabilir. Bir şey olur mu olmaz mı suyun steril durumuna bağlı. Su çok kirli hastalık taşıyorsa bulaşma riski diğer insanlara göre birkaç kat daha yüksektir.
Sabah ilk 2 3 saat çıkarmadım yara bandını. Deri kapanmıştır bence o sürede..

Yeni konular

Geri
Yukarı