Çözüm Texture Shimmering Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
HER ŞEYİ DENEDİM BUNU DA AMA R6 DA HİÇ Bİ ŞEKİLDE DÜZELTEMEDİM
Arkadaşlar çözümü buldum sanırım,

Her bilgisayarda belli bi Hz değerinde bu sorun ortadan kalkıyor yüksek Hz a sahip bir monitörünüz varsa windows ayarlarından yavaş yavaş düşürmeyi deneyin. Ben de bu sorunu birazcık yaşıyorum.60Hz monitörüm var. 144Hz da deneyeceğim olmassa kartı garantiye göndereceğim.Bu arada ev değiştirip kurtulamayan var ne saçma cümle ya . öyle şey mi olur.İnternette gördüğünüz her şeye inanmayın lütfen.Bu arada Discord'da da jagged life diye bir sunucu yok.Birisi demişti bu forumda.Sorunu yaşayanların olduğu bir server.İnternet yalanlarla dolu.
arkadaşlar bu arada sorunu 1080p 60Hz monitör dışında yaşayan oldu mu çok önemli bu soru benim için bu işlerden anlayan bi tanıdğım Hz'dan dolayı dedi.
Nasıl Jagged Life sunucusu yok ? Join the JaggedLife Discord Server! gelebilirsin.

HER ŞEYİ DENEDİM BUNU DA AMA R6 DA HİÇ Bİ ŞEKİLDE DÜZELTEMEDİM
Arkadaşlar çözümü buldum sanırım,

Her bilgisayarda belli bi Hz değerinde bu sorun ortadan kalkıyor yüksek Hz a sahip bir monitörünüz varsa windows ayarlarından yavaş yavaş düşürmeyi deneyin. Ben de bu sorunu birazcık yaşıyorum.60Hz monitörüm var. 144Hz da deneyeceğim olmassa kartı garantiye göndereceğim.Bu arada ev değiştirip kurtulamayan var ne saçma cümle ya . öyle şey mi olur.İnternette gördüğünüz her şeye inanmayın lütfen.Bu arada Discord'da da jagged life diye bir sunucu yok.Birisi demişti bu forumda.Sorunu yaşayanların olduğu bir server.İnternet yalanlarla dolu.
arkadaşlar bu arada sorunu 1080p 60Hz monitör dışında yaşayan oldu mu çok önemli bu soru benim için bu işlerden anlayan bi tanıdğım Hz'dan dolayı dedi.

msi g27c4 165hz sorunu yaşıyorum

@Mama_Kesici 60, 72, 144. 3 monitörde de aynı sorun. Evdeki diğer notebooklarda da aynı sorun. Ben elektrikle alakalı olduğuna inanıyorum. Ek olarak bu sorunla beraber gecikme sorunu da yaşıyorum.

Haziran'dan beri bu sorunu yaşıyorum bu konuyu yeni gördüm üstünü örtme konusunda gösterilen bütün yöntemleri deneyeceğim umarım bir sonuç elde ederim.

Bu sorunun uzun zamandır takipçisiyim. Mesela cep telefonumdan YouTube'den maç izliyorum saha çizgilerinde titremeler parlamalar kırılmalar oluyor. Televizyondan maç izliyorum onda da aynısı. Her takımın sahasında olmuyor bu. Bazı takımların sahasında oluyor. Telefonumdan televizyonumdan dizi izliyorum bazen oradada görüyorum bu sorunu. Yani oyunlarla antialiasingle vs. alakası yok. Ya panel yapısıyla alakalı. Ya kaynaktan sunulan görüntü açısı çözünürlüğü veya ölçeklendirmesiyle alakalı. Ya da da ürün sıfırken evimize getirip ilk fişe taktığımızda ya da şarja taktığımızda evimizin sorunlu olma ihtimali olan elektrik elektronik devrelere zarar veriyor.

Bu nun çözümü yok. Bu olay sadece bazı oyunlarda var. Gta 5, withcher 3, dying light, far cry 4 yani eski oyunlarda oluyor. Sorun yazılımsal.Bilgisyarınız yüksek bir bilgisyarsa bütün parçaları uyumlu olması lazım. Zaten yeni nesil oyunlarda olmuyor.

Bu sorun PC tarihinin en büyük sorunu şüphesiz. Burada bile 19 sayfa yorum var ama yabancı forumlarda 500-600 sayfa yorum var ve çözümünü bilen yok. Elektrikten bulaşan bir virüs olduğunu bile iddia eden var.
Koskoca AMD ve Nvidia bile bilmiyor bunun nedenini. @Recep Baltaş araştırıyorum demişti en son o da sonuç elde edemedi belli ki.

Bu nun çözümü yok. Bu olay sadece bazı oyunlarda var. Gta 5, withcher 3, dying light, far cry 4 yani eski oyunlarda oluyor. Sorun yazılımsal.Bilgisyarınız yüksek bir bilgisyarsa bütün parçaları uyumlu olması lazım. Zaten yeni nesil oyunlarda olmuyor.
RDR2, FH4 gibi oyunlarda da oluyor. Yeni-eski ayrımı yok.

Sorunun çözümünü bulan var mı 1 aydan beri bu sorun var.
IMG_20210608_170817.jpg

Geri
Yukarı