The Crew Motorfest 3 FPS sabit oluyor

Enes060

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben The Crew motorfest indirdim ve oyunu ne zaman açsam 3 FPS sabit alıyorum. Ekran kartım RX6700 işlemcim R5 5600 hiçbir oyunda böyle bir problemle karşılaşmadım. Oyunu Alt Tab'a aldığım zaman 60 FPS gözüküyor oyuna girdiğim zaman ise 3 FPS'ye geri dönüyor, oyun içi ayarları da denedim hiçbir şey değişmedi. Sürücülerim de güncel oyunu 3 kere sil yükle yaptım hala aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada da kendi aldığım ekran kaydı bulunmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben The Crew motorfest indirdim ve oyunu ne zaman açsam 3 FPS sabit alıyorum. Ekran kartım RX6700 işlemcim R5 5600 hiçbir oyunda böyle bir problemle karşılaşmadım. Oyunu Alt Tab'a aldığım zaman 60 FPS gözüküyor oyuna girdiğim zaman ise 3 FPS'ye geri dönüyor, oyun içi ayarları da denedim hiçbir şey değişmedi. Sürücülerim de güncel oyunu 3 kere sil yükle yaptım hala aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada da kendi aldığım ekran kaydı bulunmakta.
Tam ekran modunda kullanmıyor iseniz ondan dolayı olabilir. Pencereli tam ekranlarda bazen FPS sınırlaması oluyor.

Her şekilde aynı oluyor denedim ama olmadı. Oyun içindeki ayarlarda FPS sabitlemeyi V-Sync'i her türlü şeyi denememe rağmen değişmiyor.
Hocam belkide oyun dahili ekran kartını kullanıyor olabilir. Bunu çözmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

Window arama çubuğuna> Grafik ayarları>Grafik performans tercihleri>Gözat

Bu kısımdan oyunun çalıştırıldığı .exe dosyasını bulup seçin, ardından o kısımdan kullanmak istediğiniz ekran kartını seçin harici ekran kartını seçtiğinizde sorunun çözülmesi gerekiyor. Oyun içerisinde ekran kartı ayarı varsa oradan da yapabilirsiniz.

Hocam belki de oyun dahili ekran kartını kullanıyor olabilir. Bunu çözmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

Window arama çubuğuna> grafik ayarları>grafik performans tercihleri>göz at.

Bu kısımdan oyunun çalıştırıldığı .exe dosyasını bulup seçin, ardından o kısımdan kullanmak istediğiniz ekran kartını seçin harici ekran kartını seçtiğinizde sorunun çözülmesi gerekiyor. Oyun içerisinde ekran kartı ayarı varsa oradan da yapabilirsiniz.

Hepsini denedim fakat hala aynı maalesef olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı