İnceleme The Crew motorfest

Dün bir mail ile Insider sürüm de deneme şansına eriştim ve ufak yorumlarda bulunacağım. Kisaca grafik olarak hala Forza Horizon kadar iyi degil ancak harita anlaminda çok daha fazla dolu hissetiriyor.

Oynanış:
Oynanış olarak Forza'ya benzemeye çalışılmış ancak arcade havadan da vazgecilmemis.
Kucuk bir detay olarak hosuma gittiği için sunu soylemek isterim: Islak yollarda sert donusler yapildiginda araba arkasını saliyor (ya da BMW ile denediğim icin birakiyordu😅) ve ufak gazla tekrar toplaması bana detay da olsa zevk verdi.

Grafik:
Crew 2'ye kıyasla grafik iyilestirmeleri daha çok isiklandirma ve çevresel olarak gözüme çarptı. Forza Horizon kadar iyi grafiklere sahip degil ancak bana gayet hos geldi.

Harita:
Gelelim benim Crew 2'yi Forza Horizon 4 ve 5'ten daha fazla sevme sebebim olan iki konudan birine… bana kalirsa (aslinda gercek olan bu gibi) harita dizayni insanin kendini kasmadan surmesine olanak saglayan cok daha fazla yola sahip. Bi' sarki acip 30dk chill sureyim dediginizde Forza'ya kiyasla daha rahat olunabiliyor yine. Ayrica Map'i kisaca gezmem sonucunda sehirler Forza gibi daha kucuk geldi gozume. Crew 2'de daha yeterli boyutlardaydi. Elbette bunlar 2 saatlik bir deneyim sonucu yazdigim seyler. Yorumum değişime açık.

Son sozler olarak ise yine indirime girdiginde 200 bandina alinabilecek uzun soluklu bir oyun geliyor. Forza asigi degil ve benim gibi 20-30 saatten sonra sıkılıyorsanız sans verebilirsiniz.

Optimizasyonun olmaması ve ekranin her yeri yazilarla (sanirsam kullanıcı bilgilerim) dolu oldugu icin daha fazla vakit gecirmeyecegim ve fotografta sunamiyorum sizlere.

Oyun eğer sürüş hissiyatını Crew 2'dan daha iyi verebiliyorsa ve harita büyüklüğünden çok bir şey kaybetmemişse oynanılabilir.

Umarım fizikleri de iyileştirmişlerdir, Forza'ya güzel alternatif olur. The Crew 2'nin fizik eleştirilerinden dolayı oyuna yanaşmamıştım.
O kadar da kötü değil. Her ne kadar fiziklerini beğenmesem bile (Assetto Corsa oynadığım için kötü geliyor) 250 saat civarı oynayabildim. Hala bakmaya değer bence.

Umarım fizikleri de iyileştirmişlerdir, Forza'ya güzel alternatif olur. The Crew 2'nin fizik eleştirilerinden dolayı oyuna yanaşmamıştım.
İyileştirilmiş ancak crew 2 deneyip sevmediysen yine sevmeme ihtimaliniz var. Olan mekanikler üzerinden haraket ederek daha da iyileştirilmiş kabaca anlatmak gerekirse.

Yeni konular

Geri
Yukarı