Çözüldü The Division 2 oyundan atma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Loribim

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
The Division 2 oyununu oynarken en fazla 2 dakikaya oyundan atıyor, sebebi nedir acaba? Başka hiç bir oyunda olmuyor.

Isı değerleri:
  • CPU maksimum 55
  • GPU maksimum 60

Çözüm
Bu konuya yazın çözümü.
Process Monitor Raporu ile yola çıkarak sizin bi kaç yerde hatayı nasıl algılicamızı anlattıgınız konular gördüm.

Process Monitor Raporu dogrultusunda 2 tane hata yakaladım 1. si Cooler Master sıvı sogutma RGB adreslenebilir cihazının USB çıkışını PC'den çıkardım.
2. si TP LİNK 7 Port Hub'dan hata verdigini gördüm oyunu açınca devamlı saniyelim olarak USB baglantı gidiyor geliyor. Çok fazla HDD baglı oldugundan bu aşırı derecede etkiliyordu. Hub cihazını laptopta denedim ve arıza oldugunu anladım. 1 saat öncede TP Link servise kargoladım.
Böylelikle bu sorunlar çözülmüş oldu ve oyun açılmaya başladı.

Yanlız dedigim gibi sorun kısmen çözüldü şuan oyunda iken anakarttın arka çıkışındaki tüm USB'ler oyundayken saniyelik olarak devamlı kopuyor.

Şimdi bunu çözemiyorum.
Resimdede görülen HDD'leri şuan kullanamıyorum.
USB sorunu yaşıyorum şuan hepsi güncel görünmesine ragmen.

Şimdi bu USB sorununa konu açmim mi :)
Bu konuda yardımcı olabilcen mi?

Evet 24 saatin altında TP LİNK M720 Hub için degişim kararı verdi.
Ama hala USB sorunum devam ediyor.

Sürücüler.jpg
d929bad3-8eb7-4dcc-9cf9-3fa270e9f09f.jpg
Bilgisayarında EAC'yi tetikleyen bir şey olabilir. Windows 10 sürümün nedir bu arada?

Bir de ProcMon raporu da paylaşabilirsin:

Bağlantıdaki konuda baya tartışma dönmüş. Bazı cevap önerileri sunmuşlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DX 12 ayarını kapatın diyenler olmuş. UPlay arayüzünü kapatın vb. bir sürü öneri var.
Deneyin ama büyük ihtimalle sorun Ubisoft kaynaklanıyor. Zaten teknik konuda berbat bir firmadır.

MSI Afterburner yazılımını sadece sıkıntı yaşadığınızda değerleri kontrol etmek için kullanın. Oyunların hile koruması bu yazılımları bazen algılamayabiliyor. Bu yüzden oyundan atabiliyor. Ayrıca performansa azda olsa etkisi var.

Bazı antivirüs yazılımları ya da uygulamalar bu sorunlara neden olabiliyor. EAC, Battleeye gibi antihile yazılımları uygulamalar ile iyi iletişime geçmediğinden bu uygulamlar arka planda çalışınca zararlı olarak algılayabiliyorlar. Mesela Avast bazı oyunlarda Alt+tab sorununa neden oluyor.
Burayı komple okudum yapmadıgım bişey yok bu yazılarda. :(
Bilgisayarında EAC'yi tetikleyen bir şey olabilir. Windows 10 sürümün nedir bu arada?

Bir de ProcMon raporu da paylaşabilirsin:

Recep abi EAC ile ilgili bilgim yok ama procmon sen ilk yazdıgında yapmıştım oraya hiç bir hata göndermemişti.
Windows 10 Pro 1903 Sürümü mevcut bi önceki sürümdede aynı hata vardı.
Hatta şuan oyunun kendi bi hatası var güncellemeden dolayı oyunun açılması ortalama 4 dakka sürüyor ve 3 dakka da oyundan attıgı için artık ilk ana menuye bile gelemiyorum oyunda.
Diyorum PC'demi sorun var ama bu oyun hariç aklına gelebilecek her oyun 110 FPS altında çalışmıyor.

Akşama bakalım.
Tamamdır abi yanlız geldigini nasıl bilcem intagramdan yazma şansın var mı gerçi PC açık girdiginde anlarım şifre yi degiştirmeceğim.
Akşama bakalım.
Ne zaman bakarsın acaba abi.
Laptopta oyunu indirdim The divisin 1 ve 2 ikisini de oynayabiliyorum ama maalesef laptop çift ekran kartlı ama i7 3. Nesil ve ateş atıyor resmen bu PC'de oynamak için aradaki problemi bulmamı farkı gösteren neye bakabilirim. Çünkü bundan dolayı formatta attım degişmesi.
Acaba bu dosyalardan zararlı olan görev sonlandır ya da silmem gereken bir şey var mı engelleyebilecek.
Bu sorunu çözene PS4 için BF5 oyunu hediye edeceğim :)
Burayı komple okudum yapmadıgım bir şey yok bu yazılarda. :(

Recep abi EAC ile ilgili bilgim yok ama Procmon sen ilk yazdıgında yapmıştım oraya hiçbir hata göndermemişti.
Windows 10 Pro 1903 Sürümü mevcut bir önceki sürümdede aynı hata vardı.
Hatta şu an oyunun kendi bir hatası var güncellemeden dolayı oyunun açılması ortalama 4 dakika sürüyor ve 3 dakika da oyundan attıgı için artık ilk ana menuye bile gelemiyorum oyunda.
Diyorum PC'değil mi sorun var ama bu oyun hariç aklına gelebilecek her oyun 110 FPS altında çalışmıyor.

Process Monitor
Hata raporu
Logfile.rar - 8.0 MB
Sorun kısmen çözüldü yeni bir konu ile kalan kısmını anlatacağım.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    191,1 KB · Görüntüleme: 107
  • 2.jpg
    2.jpg
    191,7 KB · Görüntüleme: 98
  • 3.jpg
    3.jpg
    190 KB · Görüntüleme: 93
  • 4.jpg
    4.jpg
    195,4 KB · Görüntüleme: 97
Arkadaşlar çok uzun zamandır ugraştıgım problemin Process Monitor raporu.
Oyundan direk masaüstüne atıyor.
Process Monitor Raporu:

http://www.mediafire.com/file/8gqb0ghn7dhyv5c/Logfile.rar/file - 8.0 MB

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı