The Elder Scrolls v: Skyrim düşmandan ok toplama

Wilson Fisk

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Arkadaşlar Skyrim'de okçu karakter geliştiriyorum. Okçuluk yeteneklerinden "okla öldürdüğünüz hedeflerden iki kat fazla oku geri toplayabilirsiniz." özelliğini aktif etmeme rağmen okla öldürdüğüm düşmanlarımdan kimi zaman attığım oku geri toplayabiliyorum, çoğunlukla attığım oktan daha azını topluyorum bazen ise hiç toplayamıyorum. Acaba bu özellikte bug mı var yoksa normal bir durum mu?

Arkadaşlar Skyrim'de okçu karakter geliştiriyorum. Okçuluk yeteneklerinden "okla öldürdüğünüz hedeflerden iki kat fazla oku geri toplayabilirsiniz." özelliğini aktif etmeme rağmen okla öldürdüğüm düşmanlarımdan kimi zaman attığım oku geri toplayabiliyorum, çoğunlukla attığım oktan daha azını topluyorum bazen ise hiç toplayamıyorum. Acaba bu özellikte bug mı var yoksa normal bir durum mu?

Normal bir durum, zorluğu düşürürsen daha fazla toplayabilirsin.

Survival modu açık sadece, oyun zorluğu olarak normal seviyede. Survival modu kapatınca da karakterin uykusu gelme özelliği vs. kapanıyor. Böyle de hiç olmuyor sanırım bu şekilde devam edeceğim.

Bende eğer orijinal kullanıyorsan ordinatör kullanıp artırabilirsin diyecektim ama sen zorlamak için mod kurmuşsun saçma olur. :D

Bende eğer orijinal kullanıyorsan ordinatör kullanıp artırabilirsin diyecektim ama sen zorlamak için mod kurmuşsun saçma olur. :D
Survival oyununun içerisinde bulunan bir seçenek aslında ekstra yüklediğim bir mod değil. Türkçe yama dışında hiçbir şey kurmadım oyunu saf haliyle oynuyorum. Ordinatör nedir? Oyun orjinal bu arada o konuda sorun yok. :)

Survival oyununun içerisinde bulunan bir seçenek aslında ekstra yüklediğim bir mod değil. Türkçe yama dışında hiçbir şey kurmadım oyunu saf haliyle oynuyorum. Ordinatör nedir? Oyun orijinal bu arada o konuda sorun yok. :)

Oyunu daha zevkli hale getirdiğini düşündüğüm bir yetenek ağacı modu kendisi. Aslında zor modu da olması lazım istersen inceleyebilirsin:

Oyunu daha zevkli hale getirdiğini düşündüğüm bir yetenek ağacı modu kendisi. Aslında zor modu da olması lazım istersen inceleyebilirsin:

Bir bakayım, öncelikle modun nasıl kurulabileceğini öğreneyim sonrasında denerim bu modu, teşekkür ederim ilgilendiğin için.

Bir bakayım, öncelikle modun nasıl kurulabileceğini öğreneyim sonrasında denerim bu modu, teşekkür ederim ilgilendiğin için.
Öncelikle SKSE indirmen gerekli.
Oyunun kurulu olduğu dizine kurup, oyunu artık SKSE olan uzantıdan çalıştıracaksın.
Modları Vortex yardımı ile kur ki modlar patlamasın, zaten indireceğin modlar uygulamanın kendi sitesinde ve tıklayınca otomatik indiriyor.
Mod dosyalarında hata var mı diye kontrol edebilmek için ise LOOT uygulaması çok yardımcı oluyor.
Her mod kurulumundan sonra bir kez çalıştırıp düzene koymasını sağlıyoruz.
Biraz eski ama Can sungurun modlamayala ilgili güzel bir rehberi var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşini görebilecek bir mod daha önereyim, bu arada senin sürümün AE ise dikkat et her mod çalışmayabilir. Modlama işine gireceksen sürüm düşürüp SE'de modlamanı öneririm.

Anladım önerdiğiniz modları deneyeceğim. Special Edition sürümünü oynuyorum şu an oyunda, oyunun kendi içerisindeki mod seçeneğinden kurulu Türkçe yama var. Oyunu kaldırıp temiz bir kurulum yapayım. Daha öncesinde mod kurmaya çalıştım becerememiştim umarım şimdi olur.
@İsimsizkahraman hocam sonunda modu kurmayı başardım. Şimdiye kadar SkyUI'sız kendime zulüm ediyormuşum. Gece ordinatörü de kurdum çok incelemedim fakat üstten bir baktığım da böyle bir oyunda aynen bu şekilde daha detaylı yetenek ağacı olmalı diye düşündüm. Bu modu kendiniz denediyseniz, nasıl bir mod orijinal haline göre oyunu daha da mı kolaylaştırıyor? Çünkü eğer öyleyse oyunu normal zorluğunda devam etmeyi düşünüyorum.
@isimsizkahraman

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı