The Elder Scrolls V Skyrim kaçıncı oyun?

Öncelikle oyunun Legendary Edition sürümünü oynamak daha mantıklı olacaktır.En güncel sürümde,tüm eklenti paketlerinin yanında üzerine OyunÇeviri'nin yapmış olduğu yamayı da kurarsan tam keyif alabilirsin.Ancak Türkçe yama eklenti paketlerini etkilememekte maalesef.Aynı zamanda RYO deyince ilk akla gelen oyun serisi The Elder Scrolls.Oynayınca pişman olmazsın.

Oyun hakkında yorumlar güzel ancak benim merak ettiğim cevap gelmemiş. Skyrimden önce oblivion var hikaye olarak aralarında bir bağ var mı ? Direk Skyrim oynasam birşey kaçırmış olur muyum ?

Aralarında bağlantı yok kacirmassin.
Senaryo olarak bağlantı yok ancak oyunu anlamak açısından önceki oyunları da oynamak iyi olacaktır. Çünkü Skyrim'de geçen bir kavram ya da olay önceki oyunlardan alınma. Bu kavramları öğrenmek için önceki oyunlarda oynanmalı. The Elder Scrolls evreni serisiyle çok büyük bir ''Lore'' yani bir tarihe sahip.

Bende oynamadım önceki oyunları fakat skyrimi oynarken ve oyun dışı küçük 1-2 araştırmam ile hikayeyi kavradım. Müthiş derin bir hikayesi var. Gerçekte kitap okumayan adama oyunda kitap okutturur. :D Ayrıca türkçe yama ile oynamanı tavsiye ederim, eğer hikayeyi daha rahat anlamak istiyorsan.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı