The Elder Scrolls V: Skyrim nasıl bir oyundur?

Skyrim'den hariç Elder Scrolls evreni çok ama çok büyük geniş bir hikayeye Lore'a sahip ve en sevdiğim oyundur kendisi. Keseyim biçeyim tarzında da oynanabilir roleplay yaparak da oynanabilir. Nexusmod sayesinde oyuna sayısız mod yüklenebiliyor Vortex isimli bir programla. Kullanımı ise çok kolay. Yeni hikaye örgüsü, görevler veya mevcut görevlerin sonucunu değiştirme, yeni NPC'ler, görünüm paketleri, Enb'ler, animasyon değiştirme modları vs. bana göre Skyrim'in zevki roleplay yaparak çıkıyor. Onurlu bir kuzeyli olarak sadece insanların iyiliği için çabalamak gibi veya güç delisi bir kara elf olup kendi çıkarın için herkesi ezip geçmek gibi çeşitli şeyler yapılabilir bu yönden çok seçenek sunan bir oyun. Special Edition ve legendary Edition'da oyunun Bug'ları konusunda bilgim yok fakat yine nexusmod ve Vortex aracılığı ile unoffical patch yükleyerek oyundaki tüm bugları düzeltebiliyorsun. Vanilla oynuyorsan kesinlikle DLC'leri edin. Hearthfire: Arsa alıp kendi evini kurma, çocuk evlat edinme dawnguard: Vampir/Şafakmuhafızı senaryosu dragonborn: Senden başka bir ejderdoğan ile yapılan bir mücadele senaryosu olarak 3 tane DLC'si var. Oyundaki nida kavramı en efsane olayı bu oyunun. Köprülerden yamaçlardan amansız güç nidasıyla milleti atmak en eğlenceli kısımlarından biri.
Ben oyunu Special Edition olarak aldım. DLC'ler dahil miydi şuan bir tereddütte kaldım. Demirciye gidip craft işine bakarken, kapı menteşesi falan gördüm. Kendi evimizi yapabileceğimiz anlamına mı geliyor bu?

Ben oyunu Special Edition olarak aldım. DLC'ler dahil miydi şuan bir tereddütte kaldım. Demirciye gidip craft işine bakarken, kapı menteşesi falan gördüm. Kendi evimizi yapabileceğimiz anlamına mı geliyor bu?
Special edition aldıysanız tüm DLC'ler vardır. Benimki de Special edition ve üçünü de oynamıştım.

Spoiler vermedim. Devamını da okuyabilirsiniz. Özellikle son yazdığım bilgi çok kritik.

Sen öyle deyince okudum. Anlaşılan aslında oyunun her anı çok önemli. Oyunu oyun olsun diye değil de yaşayarak oynamak gerekiyor. Bende karakter seçerken okçu sevdiğim için, açıklamada en iyi okçu dediği şu an ırkını unuttuğum Elf'i seçtim. Dün gece oynarken dikkat etmedim de, seviye atladıktan sonra başka yeteneklerde geliştirmek yerine okçuluk yeteneğimi daha da arttırabiliyor muyum? Bir yetenek maksimum ne kadar artıyor?

Hocam yorumu okurken yarıda kestim. Spoiler yemekten korktum. Mesela fırsat bulabilirsem at alacaktım ama sen dediğin için almayacağım. Bu gibi keşifleri kendim oynayarak tecrübe etmeyi tercih ederim. Normalde asla oyun videoları izlemem. Çünkü oyun videolarında öğrenebileceğim özellikleri, farkları kendim oynayarak keşfetmeyi seviyorum. O yüzden dediğin gibi internetten görev araştırması yapmam. :)

Evet Steam'de normal sürümü yok, Special Edition olarak var. Ben oyunu Playstore'den yeni aldım. Orada normal sürümü de var sanırım. Oyunda seviye atlayınca yetenek ağacına girip yetenek verecektim. Bir girdim ki yeteneğinde yeteneği varmış, kendi içinde baya bir dallanıp budaklanmış oradan anladım oyunun uzun süreceğini. :D
Bence oyunda at alma. Sebebini kendin öğrenirsin.

Bu arada Skyrim Steam'dan kaldırılmadı. Sadece mağaza ve arama kısmından kaldırıldı. Bu linkten satın alabiliyorsunuz. DLC'ler için durum nedir bilemiyorum. Emin değilim ama galiba normal sürümü şu an DLC'ler ile oynayabilmek için DLC'leri korsan indirmek ya da Legendary Edition keyi almak dışında bir yol yok. Çoğu mod yapımcısı modlarını Special Edition için yükseltmediği için ben eski oyunu tercih ediyorum. Bence görünümü ve performansı daha iyi.
Düzeltme: DLC'leri almanın bir diğer yolu ana oyuna yaptığımız gibi Steam sayfasına linkle gitmekmiş. Artık mağazadan ve aramalardan kaldırdıkları için indirim gelmemesi çok kötü ama yine de oynamak isteyen olursa linkleri eski oyunun Steam sayfasında bulunan incelemelerden görebilirsiniz. Eski oyunun linkini yukarıya bıraktım. Sağ olsun yardım sever bir arkadaş eski oyunun linkini Special Edition incelemesine yazmış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı