The Forest ekran kartı kullanımı %5'e düşüyor

Mrboot

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar arkadaşımla Forest oynuyordum 2K Ultra'da 150 FPS falan alıyorum 3060 Ti'la ama arada ekran kartı kullanımı bir anda %5'e falan düşüyor CPU kullanımı %100'e çıkıyor oyun 5 FPS'ye düşüyor nedenini bilen var mı sıcaklıktan değil.
TheForest 27.06.2022 23_16_10.png
Yakalamalar 27.06.2022 23_35_53.png

Fotoğrafta sol üstte görünüyor ama yinede söyleyeyim i5 12400F 32 gb ram var bide

Hocam sanırım oyundan değil ya men eatera girdim onda da bir anda 160'dan 30'a düşüyor video kaydettim bir yerden atabilirim.

ben şehir dışındaydım pc 10 gündür açılmadı hiç neden böyle oluyor olabilir tozdan olamaz sıcaklıklar normal hem pc daha yeni

Tam takıldığındaki SS.
Filmler ve TV 28.06.2022 01_44_15.png

Hard diskten olabilir mi ya Seagate Barracuda 2TB var ama bilmiyorum her şey normal görünüyor PC'ye çok mu yükleniyorum arka plansa DC Steam orihin Chrome falan açıktı ama 32 GB RAM rahatça açması lazım %40 anca kullanıyordu.

Hard diskten olabilir mi ya Seagate Barracuda 2TB var ama bilmiyorum her şey normal görünüyor PC'ye çok mu yükleniyorum arka plansa DC Steam orihin Chrome falan açıktı ama 32 GB RAM rahatça açması lazım %40 anca kullanıyordu.

Normalde hiç bir oyunda donmuyordu fps drop olmuyordu inşallah parçalarda bir sıkıntı yoktur :(

Normalde hiçbir oyunda donmuyordu FPS düşmesi olmuyordu inşallah parçalarda bir sıkıntı yoktur :(

Son düzenleme:
İşlemcinin yüzde yüz kullanılması senin FPS düşmesi yemene sebep oluyor. Kasanda işlemci soğutucun olarak ne var? İşlemci sıcaklıktan dolayı kendini frenliyor diyeceğim ama 60 derece oyunda normal gözüküyor. Darboğaz diyeceğim işlemcinin hepsini kullanırken ekran kartı %51 de gözüküyor. Tam tersi olmalı aslında ama sen de böyle değil. İnternette de araştırma yapınca işlemcinin besleyebildiğini görüyorum ekran karıtın. Oyunların orijinal mi bir de?

Geri
Yukarı