Çözüldü "The girl speak" ile "the girl speaks" farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

706717

Picopat
Daha fazla  
The girl speak ile the girl speaks farkı nedir? Duolingo 2. cümleyi doğru buluyor aksini yanlış kabul ediyor, kafam karıştı. Şimdi ben birisiyle yazışırken veya sohbet ederken 1. cümleyi kullansam kafa karışıklığı yaratır mı?

Çözüm
he/she/it; speaks

i/you/we/they/you; speak

Doğru kullanımları bu hocam. Bahsettiğiniz cümle "she" kısmına girer. Speaks doğru. Karşıdaki kişi sizi iki cümlede de anlayacaktır ancak yine de doğru kullanmanızı öneririm.
he/she/it; speaks

i/you/we/they/you; speak

Doğru kullanımları bu hocam. Bahsettiğiniz cümle "she" kısmına girer. Speaks doğru. Karşıdaki kişi sizi iki cümlede de anlayacaktır ancak yine de doğru kullanmanızı öneririm.

Çözüm
The girl speak ile the girl speaks farkı nedir? Duolingo 2. cümleyi doğru buluyor aksini yanlış kabul ediyor, kafam karıştı. Şimdi ben birisiyle yazışırken veya sohbet ederken 1. cümleyi kullansam kafa karışıklığı yaratır mı?
Bildiğim kadarıyla anlam farkı olmaz lakin gramer hatası olur. Doğru gramere alışmanız açısından 1. cümleyi kullanmakta ısrar etmemenizi öneririm.

The girl speak doğru kullanım değildir doğrusu speaks 's' eki gelmesiyle olur bu ek yalnızca The girls speak - The women speak - The men speak - The boys speak gibi çoğul eklerde kullanılmaz.

Gramer için en iyisi Duolingo baştan sona hızlıca bitir baya faydası olur.

Mesela ek bilgi vereyim i read books demek ben kitapları okuyorum demek değil ben kitap okuyorum demek kitapları olması için i read the books demen lazım bunu neden yazdım bilmiyorum bu kural sadece have - has de geçerli değil onlarda direkt i have hats demek yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı