The Last of Us 450 TL!

Miles-Morales 2020 Kasım ayında çıkmadı mı?
Evet ama çıkış tarihi değil hangi platforma geldiği önemli. Ona bakarsan God of War Ragnarok'ta yeni nesil oyun ama görsellik ve teknoloji olarak God of War 2018'den çok daha iyi değil ve PS4'de de var.

Şu oyuna Remake demeye utanın hocam.
Ben değil, remake olarak çıkardığını iddia eden Naughty Dog utansın :) Ben her zaman remastered ve remake saçmalığına karşıyım. Eskilerin ekmeklerini yemekten bıkmadılar. Utanmadan yeni oyunmuş gibi fiyat biçiyorlar bir de. Makul fiyatlar olması lazım. Remake trendi yüzünden yeni oyunlar göremiyoruz. Oyun sektörü bittiğini ilan ediyor bu şekilde.

Ben değil, remake olarak çıkardığını iddia eden Naughty Dog utansın :) Ben her zaman remastered ve remake saçmalığına karşıyım. Eskilerin ekmeklerini yemekten bıkmadılar. Utanmadan yeni oyunmuş gibi fiyat biçiyorlar bir de. Makul fiyatlar olması lazım. Remake trendi yüzünden yeni oyunlar göremiyoruz. Oyun sektörü bittiğini ilan ediyor bu şekilde.
RE2 Remake, FF7 Remake ve Mafia'nın hakkını yemeyelim hocam. Mafia yeni çıkan Dead Space'den de Last of Us'dan da daha yeni bir oyun ama 40 dolar fiyat istedi. 10 yılda bir GTA 6 yapamayan Rockstar bile çöpe atsan çöpün kabul etmeyeceği derecede rezil Remasteredlar yapıp önümüze 60 dolardan koydu.

RE2 Remake, FF7 Remake ve Mafia'nın hakkını yemeyelim hocam. Mafia yeni çıkan Dead Space'den de Last of Us'dan da daha yeni bir oyun ama 40 dolar fiyat istedi. 10 yılda bir GTA 6 yapamayan Rockstar bile çöpe atsan çöpün kabul etmeyeceği derecede rezil Remasteredlar yapıp önümüze 60 dolardan koydu.
Remake/remastered muhabbeti biz oyuncular için bazen iyi, bazen kötü. Mesela merak edip orijinal Mafia'yı yüklemiştim, 10 dakika oynayıp sildim. Mafia Remake olmasa aslında çok güzel bir oyun olan Mafia benim aklımda rezil bir oyun olarak kalırdı. RE2 ve FF7 için de geçerli aynısı.

Remake/remastered muhabbeti biz oyuncular için bazen iyi, bazen kötü. Mesela merak edip orijinal Mafia'yı yüklemiştim, 10 dakika oynayıp sildim. Mafia Remake olmasa aslında çok güzel bir oyun olan Mafia benim aklımda rezil bir oyun olarak kalırdı. RE2 ve FF7 için de geçerli aynısı.
Mafia 1'i ben Mafia 2'yi çok sevdiğim için oynamak isteyip indirmiştim. Taksiyi bile hareket ettiremeyince rezil bir oyunmuş deyip silmiştim. Şimdi baktığımda Klasik zorluk seviyesinde bitirerek tüm başarıları alacak kadar keyifle oynadım. O yarış görevi kafayı yedirtmişti.

Güzel remake yapılanların hakkını yemem ama yine de benim için bir şey ifade etmiyor. Çünkü olan bir oyunun üstünde değişiklik yapıyorlar sadece. Demek istediğim o oyun zaten var. Günümüze uyarlamak güzel ama yeni oyunmuş gibi satmak saçmalıktan öte bir durum. Benim için değerli olan yeni bir şeylerin üretilmesi. Zaten çıkmış oyunları cilalayarak satmalarına pek saygım yok. Çünkü onlarla uğraşırken yeni bir şeyler üretelim demiyorlar. Yeni tatlar, yeni hikayeler, yeni oyunlar görmek istiyorum açıkçası.

Ayrıca Mafia konusuna katılamam. Kesinlikle rezil ettiler. Ben veteran Mafia oyuncusuyum. İlk çıktığı zaman 2002'de oynadım. Üstüne Kurtlar Vadisi modu ile birçok kez oynamaya devam ettim :D Grafikler harici Mafia 3'ün berbat motorunu kullanarak midemi bulandırdılar sadece. Ve de hikayeyi kırpa kırpa atladıkları için her şeyi oldu bittiye getirmişler. Beğenenlere saygı duyarım ama orjinalinin yanından geçemez. En azından sadece grafikler değişseydi, özüne dokunulmasaydı. Hele karakterin o molotof kokteyli atması yok mu? Sanki Hogwarts'ta büyücü. Atacağı yere bakmadan Leviosa büyüsüyle cebinden uçarak gidiyor :D Mafia 3'ün sevilmemesinin en büyük nedenlerinden biri oyun motoruydu zaten. Tecrübesizlerin eline koskoca markayı teslim ettiler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı